17/06/2009

Wizualizery Lumens – tam gdzie oko nie sięgnie

Wizualizery (zwane też kamerami dokumentowymi), to proste w użyciu kamery, które przekazują nagrywany obraz, na żywo, na ekran telewizora lub do projektora. Główną ich zaletą jest to, że pozwalają pokazać ruchome lub nieruchome obrazy wielu odbiorcom równocześnie.

Wizualizery znakomicie sprawdzają się w przedszkolach i szkołach, gdzie zastąpią również wysłużony rzutnik pisma.
Wizualizer Lumens podłączamy bezpośrednio do projektora, telewizora lub monitora – nie wymaga on żadnych dodatkowych urządzeń (np. pośrednictwa komputera).

lumens_dc160_1

Przykładowe zastosowania w placówkach oświatowych:
Oglądanie żywych stworzeń. Wszystkie dzieci równocześnie mogą dokładnie i „na żywo” obejrzeć żabę, chomika lub dżdżownicę bez obawy o życie i zdrowie, którejkolwiek ze stron.
Lekcja biologii. Wizualizer podłączamy do mikroskopu i obraz wyświetlamy na ekranie telewizora. Wszyscy uczniowie widzą ten sam obraz i nie muszą po kolei podchodzić do mikroskopu (nie trzeba tez używać kilkunastu mikroskopów – wystarczy jeden).
Lekcja geografii. Wszyscy uczniowie mogą oglądać cenne eksponaty geologiczne lub nietypowy atlas na ekranie projektora. Eksponaty nie podlegają zużyciu (nie przechodzą z rąk do rąk), a nauczyciel może się skupić na konkretnych tematach, które chce omówić.
Lekcja plastyki. Kamera wizualizera skierowana jest na ręce nauczyciela, który pokazuje nową technikę rysowania lub demonstruje nowe ćwiczenie. Dzieci widzą wszystko bez wstawania z ławek.

lumens_dc133_1

Ważną cechą wizualizerów Lumens jest to, że wyświetlane obrazy (również filmy) mogą być zapamiętane i wysłane do uczniów emailem. Inną ciekawą opcją jest współpraca z tablicą interaktywną – możemy wówczas na wyświetlanym obrazie (np. z mikroskopu) nanosić swoje notatki i zapamiętywać je w komputerze.

Sprawdzają się również w biznesie. W dobie kryzysu i ograniczenia podróży służbowych zyskują na popularności wideokonferencje. Stacjonarne wizualizery Lumens zapewnią dynamiczną dyskusję z możliwością pokazywania dokumentów i szkicowania wykresów na odległość. Topowe modele nagrywają obraz w rozdzielczości Full-HD zapewniając najwyższą jakość spotkań.

Dedykowane dla szkół i przedszkoli są wizualizery z „gęsią szyją”, które umożliwiają umieszczenie kamery pod dowolnym kątem w stosunku do oglądanego obrazu. Są to modele Lumens DC133 (1.799 PLN brutto), DC155 (2.699 PLN brutto), DC162 (3.599 PLN brutto) oraz DC260 (4.299 PLN brutto), które różnią się rodzajem zastosowanego obiektywu i rozdzielczością (od XGA do Full-HD).

lumens_ps600

Dla bardziej wymagających użytkowników dostępne są stacjonarne wizualizery Lumens PS400 (5.499 PLN brutto) i PS660 (6.999 PLN brutto) polecane do zastosowań akademickich oraz wideokonferencyjnych. Oprócz podwójnego oświetlenia bocznego i wbudowanego pulpitu posiadają one także bardzo duży optyczny zoom (nawet 15-krotny), a kamera umieszczona jest na stabilnym ramieniu zapewniającym wysokiej jakości nagranie. Wszystkie wizualizery Lumens objęte są 5-letnią gwarancją.

www.lumens.pl

Udostępnij ten artykuł...
Tagi:

Systemy zarządzania nieruchomościami

Systemy zarządzania nieruchomościami. Wspólnoty mieszkaniowe, deweloperzy i inne podmioty z branży, zgodnie z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami, są zobowiązani do zapewnienia kompleksowej opieki nad obiektem i zagwarantowania jego prawidłowego funkcjonowania. Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Aż 3 miesiące gratis w CDA Premium!

Wystartowała świąteczna promocja w CDA Premium. Za dostęp do CDA Premium wraz z pakietem 35 programów telewizyjnych na 12 miesięcy zapłacimy jak za 9 miesięcy. Nie dość, że oferta jest skierowana do nowych i obecnych użytkowników, to jeszcze nie trzeba do tego angażować karty kredytowej. Jak to zrobić? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Co to jest scrum i jakie są role w zespole scrumowym?

Stałe monitorowanie efektów pracy, transparentność postępów i konsekwentne wyciąganie wniosków z popełnionych błędów – właśnie takie efekty może zapewnić sprawnie działający zespół scrumowy. Jak jest zorganizowany i jakie role pełnią w nim poszczególni członkowie? Sprawdź! Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...