20/07/2009

Z NAVTO ominiesz remonty i utrudnienia na drodze

Wszyscy użytkownicy nawigacji samochodowej NAVTO, dzięki najnowszej aktualizacji map i oprogramowania, otrzymają dostęp do informacji z zasobów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na temat aktualnych robót i remontów na polskich drogach. Dane są na bieżąco aktualizowane przez GDDKiA i mogą być pobrane ze strony www.navto.pl. Dostęp do tak istotnych informacji, szczególnie kiedy prowadzonych jest coraz więcej robót drogowych, pozwoli użytkownikom NAVTO wybrać alternatywną trasę i uniknąć niepotrzebnych opóźnień.

Wszystkie utrudnienia są wyświetlane bezpośrednio na ekranie nawigacji. Dostęp do szczegółowych informacji na temat wybranego utrudnienia jest bardzo prosty i intuicyjny. Klikając na ikonkę utrudnienia użytkownik może odczytać terminy trwania robót, długość remontowanego odcinka oraz ograniczenie prędkości. System informuje kierowcę również o ustawieniu tymczasowej sygnalizacji świetlnej i wahadłowym ruchu pojazdów.

navto

Na mapie utrudnienia wyświetlane są w dwóch trybach: wyraźne ikony symbolizują aktualne utrudnienia znajdujące się na trasie przejazdu, wyszarzone – których czas według GDDKiA uległ przedawnieniu. Kierowca może również sprawdzić pełną listę utrudnień znajdujących się na trasie jego przejazdu, a następnie wyświetlić wybrane utrudnienie na mapie, odczytać informację szczegółową i wybrać opcję objazdu utrudnienia lub zaplanowania innej trasy podróży na której utrudnienia nie występują lub być może będą mniejsze.

navtoNAVTO to nowoczesna nawigacja samochodowa stworzona przez firmę AutoGuard. Dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze oraz przejrzystemu dwustopniowemu menu obsługa urządzenia nie rozprasza uwagi kierowcy i jest przystępna dla osób w każdym wieku. Producent wyposażył nawigację w dokładne mapy 42 europejskich państw wraz z naniesionymi punktami użyteczności (POI). Zaletą NAVTO jest również szybkość wyznaczania trasy oraz jej błyskawiczna rekalkulacja po zjechaniu z zaplanowanej drogi. Komunikaty głosowe oraz wskazówki nawigacyjne opcjonalnie wygłasza jeden z najsłynniejszych polskich kierowców rajdowych – Sobiesław Zasada. Nawigacja dostępna jest w przystępnej cenie 499 PLN (mapa Polski), 599 PLN (mapa Europy) oraz w wersji NAVTO EUROPA PLUS z bezpłatną, nielimitowaną czasowo aktualizacją map w cenie 849 PLN.