15/08/2014

3 miliony pobrań aplikacji BlaBlaCar

Aplikacja mobilna BlaBlaCar została pobrana przez ponad 3 miliony Europejczyków. BlaBlaCar skupia ponad 9 milinów użytkowników w 12 krajach. Każdego weekendu w Polsce za pomocą serwisu oferowanych jest ponad kilkadziesiąt tysięcy wolnych miejsc w samochodach.

Dzięki platformie łączącej kierowców z pasażerami podróżowanie stało się bardziej komfortowe i oszczędne. Aplikacja BlaBlaCar jeszcze je uprościła, bo umożliwia z poziomu smartfona wyszukiwanie wolnych miejsc w samochodach na interesujących danego użytkownika trasach, a kierowcom pozwala zaoferować przejazd.

BlaBlaCar_Ridesharing_(5)Wspólne przejazdy zwykle planowane są z kilkudniowym wyprzedzeniem: kierowcy umieszczają swoje oferty z reguły na 2-3 dni przed podróżą, zaś pasażerowie z podobnym lub często mniejszym wyprzedzeniem szukają miejsc. Ponieważ na niektórych trasach liczy się refleks, wprowadzając aplikację umożliwiliśmy podróżującym znalezienie dogodnego transportu – również wtedy, gdy są z dala od komputerawyjaśnia Michał Pawelec z serwisu BlaBlaCar.pl.Liczba pobrań naszej mobilnej aplikacji wskazuje na to, że nasi użytkownicy lubią trzymać rękę na pulsie i na bieżąco śledzą oferty przejazdów na interesujących ich trasach. Coraz częściej też traktują naszą aplikację jako wyszukiwarkę atrakcyjnych połączeń na spontaniczne wyjazdy – dodaje.

Aplikacja jest bezpłatna. Wystarczy pobrać ją z Apple Store lub Google Play i zarejestrować się w serwisie. Osobom, które mają telefony z innym systemem niż Android lub iOS, BlaBlaCar oferuje wersję mobilną strony. BlaBlaCar rozwija się niezwykle dynamicznie w Polsce i w Europie. Dzięki stu milionom dolarów dofinansowania, które serwis otrzymał w ubiegłym miesiącu, BlaBlaCar planuje m.in. ekspansję na kraje pozaeuropejskie.

(RED)