13/01/2010

3D bez kabli od Panasonic

Firma Panasonic poinformowała o wprowadzeniu swojego pierwszego, bezprzewodowego zestawu audio do kina domowego Full HD 3D. Nowy model SC-ZT2 umożliwia transmisję sygnału Full HD 3D pomiędzy odtwarzaczem Blu-ray a telewizorem, które obsługują format Full HD 3D, bez konieczności połączenia kablami głośnikowymi.

Dzięki SC-ZT2 entuzjaści kina domowego, włączając w to posiadaczy systemów 3D, będą mogli pozbyć się kabli i zaaranżować dowolnie ustawienie głośników bez niebezpieczeństw, które niosą ze sobą ułożone na podłodze, nieestetyczne kable.

SC-ZT2 jest kompatybilny z systemem Audio Return Channel (ARC), który umożliwia odbieranie sygnału audio z telewizora za pomocą jednego kabla HDMI. Funkcja ta umożliwia wyświetlanie obrazów 3D w jakości Full HD oraz ułatwia transmisję sygnału dźwiękowego.

Panasonic SC-ZT2

Zaawansowana technologia firmy Panasonic pozwala użytkownikom cieszyć się z dźwięku w jakości Dobly TrueHD oraz DTS-HD 7.1-kanałowego systemu dźwięku dookólnego za pośrednictwem jedynie dwóch kolumn. Każda z nich została wyposażona w cztery głosniki wysokotonowe umieszczone pionowo jeden nad drugim. Emitują one dźwięk po płaszczyźnie podłogi, co pozwala na słuchanie go z każdego miejsca w pomieszczeniu. Niezwykle smukła budowa głośników dodatkowo eliminuje niepożądane odbicia dźwięku, dzięki czemu SC-ZT2 dostarcza słuchaczom niezwykle ostrego i wyraźnego brzmienia.

Kolumny posiadają zintegrowane głośniki niskotonowe o średnicy membrany około 5 cali, które dbają o generowanie szerokiej gamy głębokich dźwięków basowych, dotąd dostępnych za pośrednictwem subwoofera. Wykorzystanie emisji dźwięków w kierunku dolnym pozwala na wykorzystanie powierzchni podłogi jako dodatkowego reflektora akustycznego. Umieszczenie głośników niskotonowych w obydwu kolumnach sprawia, że zestaw SC-ZT2 dostarcza słuchaczom bogatych dźwięków basowych z każdej strony systemu.

Elegancki, bezprzewodowy oraz kompaktowy zestaw kina domowego Panasonic SC-ZT2 składa się z dwóch smukłych głośników polowych oraz odbiornika, który odpowiada za komunikację zestawu. Idealnie komponuje się z płaskimi panelami telewizorów oraz odtwarzaczami Blu-ray. Zestaw SC-ZT2 będzie dostępny w sprzedaży od czerwca 2010 roku.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   103 cale możliwości od Panasonic

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...