25/01/2010

Akcesoria USB 3.0 od Unitek

W sprzedaży są już dostępne urządzenia peryferyjne Unitek zgodne ze standardem USB 3.0. Akcesoria umożliwiają użytkownikom skorzystanie z zalet nowego standardu, bez konieczności istotnych zmian sprzętowych w komputerze.

Interfejs USB 3.0, określany także jako SuperSpeed USB, umożliwia przesyłanie danych z prędkością nawet dziesięciokrotnie wyższą niż w standardzie USB 2.0. Dla użytkowników oznacza to ogromną oszczędność czasu przy kopiowaniu danych oraz komfort podczas pracy z wymagającymi aplikacjami. Kluczową cechą USB 3.0 jest wsteczna kompatybilność z USB 2.0.

Dzięki akcesoriom Unitek już teraz można cieszyć się z zalet nowego standardu i nie wymaga to dużych zmian w naszym komputerze. Unitek Y-1071 to stacja dokująca, która umożliwia podłączenie zewnętrznego dysku SATA do komputera za pomocą USB 3.0.

Podobne zastosowanie ma mostek Unitek Y-1034. Jednak aby wykorzystać pełne możliwości urządzeń, potrzebne jest złącze USB 3.0 w komputerze. Dostępne są również adaptery: Unitek ExpressCard i Unitek PCI Express – każdy z nich wyposażony w dwa gniazda USB 3.0. Oferę uzupełnia przewód SuperSpeed USB.

Produkty Unitek objęte są 24-miesięczną gwarancją. Urządzenia dostępne są u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Vobis Digital i7-860 XPOWER - desktop z USB 3.0

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...