05/11/2021

Allegro stawia (na)własne automaty paczkowe

Allegro poinformowało o uruchomieniu własnej sieci automatów paczkowych One Box by Allegro. Na starcie pojawiło się 600 automatów w wybranych miastach, ale do końca 2022 roku ma ich być co najmniej 3000. To, co niewątpliwie wyróżnia zielone automaty Allegro, to ich wygląd oraz przyjazność środowisku.

Z urządzeń paczkomatowych One Box by Allegro mogą już korzystać mieszkańcy Warszawy, a w ciągu kolejnych dni dołączą do nich także mieszkańcy Katowic, Łodzi, Poznania, Wrocławia i ToruniaSpółka w komunikacie prasowym zapowiedziała, że do końca przyszłego roku takich urządzeń będzie co najmniej 3000 w całej Polsce.

Allegro paczkomaty

Allegro stawia (na)swoje

Allegro zdecydowanie stawia na własne rozwiązania. Chce w ten sposób uniezależnić się od InPostu, swojego głównego jak dotąd partnera w dostarczaniu przesyłek, który zacieśnia współpracę z największym konkurentem Allegro czyli Amazonem. Wejście do Polski światowego giganta jakim jest Amazon jest dla Allegro dużym zagrożeniem. A współpraca InPostu i Amazonu jeszcze ten stan pogłębia. Allegro nie ma więc specjalnie innego wyjścia.

Konkurencja między Allegro o Amazonem rozpoczęła się zdecydowanym ruchem tego drugiego. Przypomnijmy. Tuż po starcie polskiej strony Amazon poinformował o współpracy z InPostem przy dostawie przesyłek. Potem zaproponował w świetnej cenie pakiet Amazon Prime, a chwilę później ogłosił polskie wersje przystawek do streamingu wideo Amazon Fire TV. Allegro z kolei odpowiedziało promocją na Allegro Smart, które teraz można kupić w doskonałej cenie 39 zł za rok korzystania. Wszystko jednak wskazuje na to, że to dopiero początek starcia.

Allegro paczkomaty

Automaty paczkowe Allegro: zielone, eko i przyjazne dla otoczenia

Allegro postanowiło się wyróżnić. Oficjalnie nazywa swoje automaty „zielonymi” i podkreśla ich przyjazny dla środowiska charakter. Rzeczywiście, są one zielone – dosłownie i w przenośni. Wszystkie urządzenia zasilane są zieloną energią pochodzącą z odnawialnych źródeł. Konstrukcja wspierająca roślinność składa się do 90% z recyklingowanego drewna.

Allegro paczkomaty

Mało tego, automaty Allegro mają harmonijnie wpisywać się w tkankę miejską i być zaprzeczeniem „paczkomatozy”. Do tej ostatniej niestety InPost mocno się przyczynił, stawiając paczkomaty nie zawsze w zgodzie z harmonią zabudowy, choć pod wpływem opinii publicznej widać wyraźnie, że firma zaczęła zwracać większą uwagę na lokalizacje.

Przeczytaj także:   Wszystko o VoIP na konferencji Informedia

Allegro podkreśla, że oprócz ekologicznego charakteru automatów realizuje także postulaty odpowiedzialności społecznej. Po odebraniu pierwszej paczki, klient może w automacie nadać za darmo używany sprzęt elektroniczny, który zostanie poddany recyklingowi. Z kolei po każdej dziesiątej odebranej paczce (a do końca 2021 roku już po trzeciej), platforma posadzi w imieniu klienta drzewo ze spersonalizowaną dedykacją.

Allegro paczkomaty

To bardzo, bardzo dobry ruch. No i powiedzmy sobie szczerze: te automaty są po prostu ładne!

(RED)

 

Edit (17 listopada 2021)

Od kancelarii Drzewiecki Tomaszek, pełnomocnika spółki InPost Sp. z o.o. otrzymaliśmy pismo, zwracające uwagę na fakt, że nazwa „paczkomaty”, jakiej zamiennie użyliśmy w pierwszej wersji artykułu na opisanie automatów paczkowych Allegro, jest zarejestrowanym znakiem towarowym przez spółkę InPost i nie może być używane na urządzenia innych firm, np. Allegro. Błędnie użyte nazwy zmieniliśmy, a na prośbę kancelarii Drzewiecki Tomaszek publikujemy także nadesłaną treść sprostowania. Oto ono:

 

Sprostowanie

page4image5070352

 

 

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...