12/01/2010

Motorola Backflip – nowa era smartfonów

Motorola ogłosiła światową premierę telefonu Backflip – najnowszego modelu działającego na bazie systemu Android. Dzięki aplikacji Motoblur nowe urządzenie Motoroli łączy w sobie możliwości personalizacji i natychmiastowego dostępu do serwisów społecznościowych z wielofunkcyjnością smartfona.

Motorola Backflip

Telefon Backflip wyposażony został w obracaną klawiaturę QWERTY oraz 3.1-calowy ekran dotykowy, co umożliwia wygodniejsze korzystanie z urządzenia. Szybka nawigacja oraz intuicyjne menu są dostępne dzięki Backtrack. Na tylnej stronie ekranu został umieszczony dotykowy panel nawigacyjny, który umożliwia przeglądanie stron internetowych, tekstów, czy e-maili bez konieczności dotykania i zasłaniania części ekranu palcem. Zyskujemy w ten sposób lepsze pole widoczności ekranu.

Motorola Backflip

Backflip wyposażono w Motoblur, pierwsze na świecie rozwiązanie wykorzystujące platformę Android, służące do synchronizowania m.in. kontaktów, e-maili czy zdjęć z serwisów społecznościowych i automatycznego wyświetlania ich na ekranie urządzenia. Aplikacja pozwala na łatwe korzystanie z takich źródeł jak Facebook, MySpace, Twitter, Gmail, osobista poczta e-mail czy LastFM, dzięki czemu organizacja czasu jest bardzo prosta.

Dodatkowo Motoblur zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo danych umieszczonych w urządzeniu na wypadek jego zgubienia czy kradzieży. Wszystkie kontakty, wiadomości są zabezpieczane na specjalnym serwerze.

Motorola BackflipUtraconą komórkę można odnaleźć poprzez wmontowany GPS, który pokazuje lokalizację urządzenia na dedykowanym portalu. Istnieje również możliwość zdalnego wymazania informacji z utraconego telefonu poprzez stronę internetową. Dostęp do portalu jest chroniony hasłem.

Podstawowe cechy:

  • Dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,1 cala,
  • Pełna klawiatura QWERTY,
  • Obsługa multi-touch,
  • Aparat fotograficzny 5 mpix z auto focusem oraz lampą błyskową LED,
  • Technologia CrystalTalk, zapewniająca dobrą jakość rozmowy nawet w hałaśliwym otoczeniu,
  • Nawigacja AGPS.

Telefon będzie dostępny w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie i Azji w pierwszym kwartale 2010 r.