03/11/2010

ALLPlayer w wersji 4.5 obsługuje skompresowane pliki RAR

Drugiego listopada ALLCinema wprowadziła na rynek nową wersję multimedialnego odtwarzacza ALLPlayer. Edycja 4.5 została wzbogacona o możliwość automatycznego odtwarzania filmów archiwizowanych formatem RAR. Ponadto, w programie zmodyfikowano kilkanaście funkcji zgodnie z sugestiami użytkowników wcześniejszych wersji aplikacji.

ALLPlayer 4.5 jest jednym z pierwszych na rynku rozwiązań, które pozwalają na oglądanie filmów zapisanych w DivX/Xvid bezpośrednio z plików RAR bez konieczności ich rozpakowywania. Aby rozpocząć odtwarzanie filmu wystarczy kliknąć na plik zawierający wybrany film. Format RAR wykorzystywany jest do kompresji plików wideo w celu lepszej ich dystrybucji w sieciach Usenet Newsgroups, a także Torrent i Rapidshare. Do modelu 4.5 ALLPlayera dodana została również nowa funkcja o nazwie ALLSubtitleSearcher, która automatycznie powiadamia o pojawieniu się napisów do posiadanego filmu.

Dodatkowo, nowa wersja ALLPlayera została wzbogacona o kilkanaście ulepszeń i poprawek, wśród nowych funkcjonalności są między innymi:
•    możliwość wybrania niestandardowej czcionki np. chińskiej czy greckiej bez potrzeby instalowania jej w systemie (opcja „Charset” w ustawieniach napisów)
•    obsługa plików MPEG4 TRP (transport stream)
•    poprawiona obsługa serwisu OpenSubtitles.org
•    dodany język włoski, węgierski i szwedzki
•    obsługa skórek w PNG
•    zmniejszone zapotrzebowanie programu na pamięć
•    szybszy start programu
•    poprawione odtwarzanie plików FLV i MKV.

Aplikacja ALLPlayer 4.5 dostępna jest bezpłatnie poprzez usługę LiveUpdate w poprzedniej wersji odtwarzacza.

ALLPlayer jest najpopularniejszym polskim odtwarzaczem multimedialnym, obecnie korzysta z niego ponad 6 milionów użytkowników w Polsce. Dostępne są też dedykowane konwertery plików pozwalające oglądać filmy na telefonach komórkowych, konsolach PSP, iPhone’ach, iPodach i nawigacjach samochodowych.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Sony Xperia L4 - intensywne wrażenia i elegancki wygląd

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...