03/11/2010

ALLPlayer w wersji 4.5 obsługuje skompresowane pliki RAR

Drugiego listopada ALLCinema wprowadziła na rynek nową wersję multimedialnego odtwarzacza ALLPlayer. Edycja 4.5 została wzbogacona o możliwość automatycznego odtwarzania filmów archiwizowanych formatem RAR. Ponadto, w programie zmodyfikowano kilkanaście funkcji zgodnie z sugestiami użytkowników wcześniejszych wersji aplikacji.

ALLPlayer 4.5 jest jednym z pierwszych na rynku rozwiązań, które pozwalają na oglądanie filmów zapisanych w DivX/Xvid bezpośrednio z plików RAR bez konieczności ich rozpakowywania. Aby rozpocząć odtwarzanie filmu wystarczy kliknąć na plik zawierający wybrany film. Format RAR wykorzystywany jest do kompresji plików wideo w celu lepszej ich dystrybucji w sieciach Usenet Newsgroups, a także Torrent i Rapidshare. Do modelu 4.5 ALLPlayera dodana została również nowa funkcja o nazwie ALLSubtitleSearcher, która automatycznie powiadamia o pojawieniu się napisów do posiadanego filmu.

Dodatkowo, nowa wersja ALLPlayera została wzbogacona o kilkanaście ulepszeń i poprawek, wśród nowych funkcjonalności są między innymi:
•    możliwość wybrania niestandardowej czcionki np. chińskiej czy greckiej bez potrzeby instalowania jej w systemie (opcja “Charset” w ustawieniach napisów)
•    obsługa plików MPEG4 TRP (transport stream)
•    poprawiona obsługa serwisu OpenSubtitles.org
•    dodany język włoski, węgierski i szwedzki
•    obsługa skórek w PNG
•    zmniejszone zapotrzebowanie programu na pamięć
•    szybszy start programu
•    poprawione odtwarzanie plików FLV i MKV.

Aplikacja ALLPlayer 4.5 dostępna jest bezpłatnie poprzez usługę LiveUpdate w poprzedniej wersji odtwarzacza.

ALLPlayer jest najpopularniejszym polskim odtwarzaczem multimedialnym, obecnie korzysta z niego ponad 6 milionów użytkowników w Polsce. Dostępne są też dedykowane konwertery plików pozwalające oglądać filmy na telefonach komórkowych, konsolach PSP, iPhone’ach, iPodach i nawigacjach samochodowych.

Autor/Redaktor publikacji

A.K.