28/10/2021

Amazon Fire TV 4K oficjalnie w Polsce

Przystawki Amazon Fire TV 4K oficjalnie w Polsce wraz z polskim menu i wsparciem! Amazon ogłosił, że ich dwie przystawki telewizyjne Fire TV Stick oraz Fire TV Stick 4K MAX wchodzą oficjalnie do sprzedaży w Polsce. Na stronie sklepu można składać preordery, a regularna sprzedaż rusza 17 listopada. 

Obie przystawki – Fire TV Stick oraz Fire TV Stick 4K MAX – to odtwarzacze multimedialne do strumieniowego przesyłania obrazu. Do każdego z nich dołączony jest pilot Alexa Voice Remote, który umożliwia głosowe sterowanie i wydawanie komend. Niestety ta opcja jest dostępna tylko w j. angielskim, ale całe menu i ekran główny jest w języku polskim. Wśród preinstalowanych aplikacji oprócz najpopularniejszych globalnych marek takich jak Netflix, HBO czy oczywiście Amazon Prime, znalazły się też lokalne, takie jak Player, Canal+, Polsat Go czy CDA Premium.

Amazon Fire TV 4K

Na stronie Amazona ruszyły preordery – oba urządzenia można zamawiać już dziś, a regularna sprzedaż rusza 17 listopada.

Po co nam przystawka Smart TV?

Jest to najtańszy sposób na tchnienie w nasz stary telewizor nowych funkcji, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się możliwością oglądania ulubionych VOD. Przystawki typu Smart TV mają zazwyczaj regularne wsparcie i aktualizacje, a menu jest przejrzyste i czytelne. Wiele z nich oferuje też dodatkowe możliwości, takie jak wyszukiwanie głosowe. Inną zaletą przystawek Smart TV jest to, że uruchamiają się i działają błyskawicznie – przynajmniej te od renomowanych dostawców. Jeżeli więc wasz stary telewizor „niedomaga” i zwyczajnie nie radzi sobie z obsługą Netflixa, HBO czy CDA Premium, a nie chcecie wydawać sporej sumy na zakup nowego, to Smart TV jest rozwiązaniem idealnym!

Czym różnią się modele przystawek Amazon Fire TV 4K?

Wg producenta przystawka Fire TV Stick 4K MAX jest wyposażona w nowy, czterordzeniowy procesor 1,8 GHz i 2 GB pamięci RAM, co zapewnia szybkie i płynne działanie aplikacji. To pierwsze urządzenie Fire TV, które oferuje obsługę Wi-Fi 6. A to oznacza szybsze przesyłanie strumieniowe w rozdzielczości 4K, nawet gdy wiele urządzeń podłączonych do sieci Wi-Fi 6 jest aktualnie w użyciu.

Amazon Fire TV 4K

Międzynarodowa wersja Fire TV Stick 4K MAX to również pierwsze urządzenie 4K Fire TV w Polsce, które obsługuje streaming 4K UHD, HDR i HDR10+, a także Dolby Vision i Dolby Atmos.

Z kolei Fire TV Stick dzięki czterordzeniowemu procesorowi 1,7 GHz i przesyłaniu strumieniowemu w rozdzielczości do 1080p Full HD przy 60 klatkach na sekundę z obsługą HDR, międzynarodowa wersja Fire TV Stick charakteryzuje się dużą mocą i szybkością. Dwuzakresowe Wi-Fi z dwiema antenami obsługuje sieci 5 GHz, zapewniając bardziej stabilne przesyłanie strumieniowe i mniej zerwanych połączeń. Fire TV Stick obsługuje również Dolby Atmos, zapewniając rewolucyjną technologię dźwięku w kompatybilnych domowych systemach audio.

Amazon Fire TV 4K Max International Version kosztuje 309,99 złotych, a Fire TV Stick International Version – 199,99 złotych. Oba urządzenia są od dziś dostępne w przedsprzedaży, a ich wysyłka do klientów rozpocznie się 17 listopada.

(RED)

 

Udostępnij ten artykuł...

Systemy zarządzania nieruchomościami

Systemy zarządzania nieruchomościami. Wspólnoty mieszkaniowe, deweloperzy i inne podmioty z branży, zgodnie z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami, są zobowiązani do zapewnienia kompleksowej opieki nad obiektem i zagwarantowania jego prawidłowego funkcjonowania. Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Aż 3 miesiące gratis w CDA Premium!

Wystartowała świąteczna promocja w CDA Premium. Za dostęp do CDA Premium wraz z pakietem 35 programów telewizyjnych na 12 miesięcy zapłacimy jak za 9 miesięcy. Nie dość, że oferta jest skierowana do nowych i obecnych użytkowników, to jeszcze nie trzeba do tego angażować karty kredytowej. Jak to zrobić? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Co to jest scrum i jakie są role w zespole scrumowym?

Stałe monitorowanie efektów pracy, transparentność postępów i konsekwentne wyciąganie wniosków z popełnionych błędów – właśnie takie efekty może zapewnić sprawnie działający zespół scrumowy. Jak jest zorganizowany i jakie role pełnią w nim poszczególni członkowie? Sprawdź! Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...