28/10/2021

Amazon Fire TV 4K oficjalnie w Polsce

Przystawki Amazon Fire TV 4K oficjalnie w Polsce wraz z polskim menu i wsparciem! Amazon ogłosił, że ich dwie przystawki telewizyjne Fire TV Stick oraz Fire TV Stick 4K MAX wchodzą oficjalnie do sprzedaży w Polsce. Na stronie sklepu można składać preordery, a regularna sprzedaż rusza 17 listopada. 

Obie przystawki – Fire TV Stick oraz Fire TV Stick 4K MAX – to odtwarzacze multimedialne do strumieniowego przesyłania obrazu. Do każdego z nich dołączony jest pilot Alexa Voice Remote, który umożliwia głosowe sterowanie i wydawanie komend. Niestety ta opcja jest dostępna tylko w j. angielskim, ale całe menu i ekran główny jest w języku polskim. Wśród preinstalowanych aplikacji oprócz najpopularniejszych globalnych marek takich jak Netflix, HBO czy oczywiście Amazon Prime, znalazły się też lokalne, takie jak Player, Canal+, Polsat Go czy CDA Premium.

Amazon Fire TV 4K

Na stronie Amazona ruszyły preordery – oba urządzenia można zamawiać już dziś, a regularna sprzedaż rusza 17 listopada.

Po co nam przystawka Smart TV?

Jest to najtańszy sposób na tchnienie w nasz stary telewizor nowych funkcji, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się możliwością oglądania ulubionych VOD. Przystawki typu Smart TV mają zazwyczaj regularne wsparcie i aktualizacje, a menu jest przejrzyste i czytelne. Wiele z nich oferuje też dodatkowe możliwości, takie jak wyszukiwanie głosowe. Inną zaletą przystawek Smart TV jest to, że uruchamiają się i działają błyskawicznie – przynajmniej te od renomowanych dostawców. Jeżeli więc wasz stary telewizor „niedomaga” i zwyczajnie nie radzi sobie z obsługą Netflixa, HBO czy CDA Premium, a nie chcecie wydawać sporej sumy na zakup nowego, to Smart TV jest rozwiązaniem idealnym!

Czym różnią się modele przystawek Amazon Fire TV 4K?

Wg producenta przystawka Fire TV Stick 4K MAX jest wyposażona w nowy, czterordzeniowy procesor 1,8 GHz i 2 GB pamięci RAM, co zapewnia szybkie i płynne działanie aplikacji. To pierwsze urządzenie Fire TV, które oferuje obsługę Wi-Fi 6. A to oznacza szybsze przesyłanie strumieniowe w rozdzielczości 4K, nawet gdy wiele urządzeń podłączonych do sieci Wi-Fi 6 jest aktualnie w użyciu.

Amazon Fire TV 4K

Międzynarodowa wersja Fire TV Stick 4K MAX to również pierwsze urządzenie 4K Fire TV w Polsce, które obsługuje streaming 4K UHD, HDR i HDR10+, a także Dolby Vision i Dolby Atmos.

Przeczytaj także:   Najszybszy procesor graficzny dla notebooków

Z kolei Fire TV Stick dzięki czterordzeniowemu procesorowi 1,7 GHz i przesyłaniu strumieniowemu w rozdzielczości do 1080p Full HD przy 60 klatkach na sekundę z obsługą HDR, międzynarodowa wersja Fire TV Stick charakteryzuje się dużą mocą i szybkością. Dwuzakresowe Wi-Fi z dwiema antenami obsługuje sieci 5 GHz, zapewniając bardziej stabilne przesyłanie strumieniowe i mniej zerwanych połączeń. Fire TV Stick obsługuje również Dolby Atmos, zapewniając rewolucyjną technologię dźwięku w kompatybilnych domowych systemach audio.

Amazon Fire TV 4K Max International Version kosztuje 309,99 złotych, a Fire TV Stick International Version – 199,99 złotych. Oba urządzenia są od dziś dostępne w przedsprzedaży, a ich wysyłka do klientów rozpocznie się 17 listopada.

(RED)

 

Udostępnij ten artykuł...

Czy mamy rewolucję na rynku CBD?

Polska spółka biotechnologiczna z Wrocławia – Healthcann – została wyróżniona tytułem „Produkt roku” za m.in. pastylki do ssania CBD 10 mg marki Canaticann.  Pastylki powstały z wykorzystaniem autorskiej technologii AdvanDrop, która ma zrewolucjonizować efektywność dostarczania do organizmu związków z konopi, ale nie tylko. Opracowana i zgłoszona do międzynarodowej ochrony patentowej przez Healthcann technologia AdvanDrop, rozwiązuje […]

Udostępnij ten artykuł...

Software house. Jakie aplikacje stworzy dla biznesu?

Obserwujesz czasem swoich konkurentów biznesowych. Widzisz, że intensywnie inwestują w nowe oprogramowanie. Z jakichś powodów nie wystarczają im gotowe rozwiązania. Zamawiają swoje aplikacje w software house. A potem? Zaliczają skok jeśli chodzi o wzrost dochodów. Udostępnij ten artykuł…Przeczytaj także:   Listopadowe nowości i zapowiedzi w CDA Premium

Udostępnij ten artykuł...

Internet domowy – co to takiego? Gdzie szukać ciekawych ofert od operatorów?

Wybór odpowiedniego dostawcy internetu to dla wielu osób kluczowa kwestia, szczególnie w domach jednorodzinnych na wsiach i obrzeżach miast. O ile w nieruchomości dostępny jest światłowód, o tyle sprawa się komplikuje kiedy możesz skorzystać wyłącznie z oferty internetu bezprzewodowego. Chcesz wiedzieć, jaki internet domowy sprawdza się najlepiej? Jak ominąć limity transferu danych? Podpowiadamy! Oferty internetu […]

Udostępnij ten artykuł...