31/01/2012

Aparaty Cyber-shot WX50 firmy Sony

Firma Sony wprowadza do oferty nowy, smukły i zaawansowany aparat cyfrowy Cyber-shot, stworzony z myślą o wyjątkowej jakości wykonywanych fotografii i nagrywaniu szczegółowych filmów Full HD.

Kolorowy, z łatwością mieszczący się w kieszeni model WX50 to kolejny aparat Cyber-shot wyposażony w wydajny i bardzo czuły przetwornik obrazu CMOS Exmor R o rozdzielczości 16,2 megapiksela. Jego połączenie z najnowszym procesorem obrazu Sony BIONZ ma gwarantować dużą szybkość działania i nieskazitelny obraz z małą ilością szumów – nawet w słabym świetle. Aparat ma wiele prostych w użyciu funkcji, które pomagają w uzyskaniu znakomicie wyglądających zdjęć i filmów Full HD.

Nowością w tegorocznych modelach Cyber-shot jest technologia Extra High Sensitivity, zwiększająca maksymalną czułość aparatu do ISO 12 800 i ułatwiająca wykonywanie zdjęć z ręki przy słabym świetle(Efekt uzyskiwany przez połączenie technologii „By Pixel Super Resolution” z interpolacją pikseli i nakładaniem obrazów). W porównaniu z poprzednimi modelami, poziom szumów zmniejszył się sześciokrotnie(Wartość przybliżona, oparta na wynikach badań Sony), co przejawia się czystością i naturalnym wyglądem portretów oraz zdjęć wnętrz wykonywanych w stonowanym oświetleniu.

Jeszcze bardziej zaawansowany system stabilizacji obrazu Optical SteadyShot ma obecnie tryb aktywny, w którym rozwiązania optyczne współdziałają z układami elektronicznymi. W efekcie stabilizacja działa efektywnie nawet przy nagrywaniu filmów Full HD z użyciem zoomu, a więc w warunkach stanowiących poważne wyzwanie dla innych systemów stabilizacji obrazu.

Tryb zaawansowanej automatyki (Superior Auto) ułatwia uzyskanie dobrych zdjęć sytuacyjnych praktycznie w każdych okolicznościach – bez zastanawiania się nad doborem właściwych ustawień. W tym trybie aparat Cyber-shot rozpoznaje typ ujęcia i panujące warunki, po czym samoczynnie dobiera ekspozycję i inne ustawienia tak, by zapewnić niski poziom szumów i szeroki zakres dynamiczny.

Nowe aparaty są wyposażone w obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar z 5-krotnym zoomem optycznym. Moc zoomu można dodatkowo podwoić bez obniżenia jakości obrazu dzięki opracowanej przez Sony technologii By Pixel Super Resolution. Wykorzystująca tę technologię funkcja Clear Image Zoom umożliwia uzyskanie szczegółowych zbliżeń do 10x – bez mozaikowatych wzorów typowych dla standardowego zoomu cyfrowego.

Do uzyskania twórczych efektów nie jest teraz potrzebne specjalne oprogramowanie ani komputer: wystarcza sam aparat. Szeroki zestaw trybów artystycznych obejmuje teraz takie twórcze ustawienia, jak aparat-zabawka, częściowy kolor, kolor pop, obraz HDR, miniatura, ilustracja, akwarela, miękki obraz high-key i obraz czarno-biały z bogatymi przejściami tonalnymi.

Dzięki oprogramowaniu PlayMemories Home, zainstalowanemu fabrycznie w nowym modelu, bezpośrednio po podłączeniu aparatu do komputera można z łatwością przeglądać, przetwarzać i drukować zdjęcia, wysyłać je mailem, umieszczać na stronach www, nagrywać na płyty itd.

W ofercie pojawią się też nowe, dopasowane torby Cyber-shot, łączące funkcję ochronną ze stylowym wyglądem. Nowe aparaty kompaktowe Sony Cyber-shot WX50 pojawią się na polskim rynku w połowie marca 2012 r.