QNAP udostępnił aplikację QMobile do urządzeń Apple. Oprogramowanie pozwala użytkownikom iPada, iPhone’a oraz iPoda zdalnie odtwarzać muzykę, zdjęcia i filmy z serwerów QNAP NAS z każdego miejsca, gdzie jest dostęp do internetu.
Aby korzystać z QMobile niezbędne jest zainstalowanie na serwerze QNAP Turbo NAS nowego, bezpłatnego oprogramowania firmware w wersji 3.3. Dzięki współpracy obu aplikacji użytkownicy urządzeń Apple mogą zdalnie przeglądać i odtwarzać pliki multimedialne zapisane na serwerze oraz zarządzać nimi: sortować po tytule, wykonawcy, albumie lub innych tagach. Zdalnie można też zapisywać zdjęcia z iPhone‘a na dysku serwera.

Aplikacja QNAP QMobile dla iPad, iPhone oraz iPod Touch jest dostępna do pobrania za darmo w sklepie iTunes – tutaj. Natomiast nowe oprogramowanie do zarządzania dla serwerów QNAP Turbo NAS w wersji 3.3 (wymagane do pracy QMobile) można bezpłatnie pobrać ze strony.
Spis treści artykułu
