29/03/2010

Ascom d81 – z telefonem DECT na budowę

Ascom d81 łączy wysoką niezawodność i jakość wykonania z doskonałą jakością odbioru głosu. Jednakże to niesamowita odporność telefonu sprawia, że jest tak wyjątkowy. Dzięki gumowej obudowie najbardziej narażonych krawędzi, Ascom D81 przeszedł testy upadku z wysokości 2 metrów.

Telefon był również przedmiotem badania „Accelerated Life Time”, który w krótkim czasie symuluje codzienne kilkuletnie użytkowanie. Został także poddany elektromagnetycznym testom zgodności. Urządzenie przeszło pomyślnie wszystkie testy.

Użytkownicy pracujący w ciężkich warunkach często są narażeni na przebywanie w środowisku zawierającym wysokie stężenie pyłów i niebezpiecznych gazów lub wilgoci. Wcześniej miało to duży wpływ na możliwość podłączenia zestawu słuchawkowego, ponieważ wyjęcie wtyczki z telefonu skutkowało tym, że dany zestaw tracił klasyfikację IP65. Z chwilą pojawienia się Ascom d81 problem ten przestał istnieć.

– Ascom d81 posiada samoistną lub wbudowaną ochronę, co oznacza, że użytkownik nie musi uszczelniać gniazda w telefonie po odłączeniu ładowarki lub słuchawki nagłownej, w celu utrzymania pełnej ochrony IP. Oczekujemy, że ta unikalna cecha telefonu Ascom będzie bardzo przydatną funkcją w przemyśle ciężkim i petrochemicznych, a także w wielu innych środowiskach pracy – wyjaśnia Robert Hassel, Product Manager w Ascom Wireless Solutions.

Ascom d81 oferuje zaawansowane funkcje alarmu, jak czujniki bezruchu i upadku (Man Down/No Movement), opcję dyskretnego wezwania ochrony, priorytet wiadomości krytycznych oraz technologię lokalizacji telefonu przez rozmieszczone w obiekcie lokalizatory. Ostatnia funkcja pozwala z największą dokładnością określić precyzyjnie miejsce nadawania alarmu.

Oprócz solidności i swoich właściwości ochronnych, Ascom d81 jest częścią systemu Ascom IP DECT i w pełni integruje się z platformą scentralizowanego zarządzania. Oznacza to, że aktualizacje funkcji i oprogramowania, dane książki telefonicznej, itp. mogą być zmieniane zdalnie przez sieć IP DECT. W praktyce skraca to czas zarządzania systemem, umożliwia płynne zastosowanie wewnętrznych procedur, a ostatecznie sprzyja sprawnej i wydajnej pracy.