21/07/2010

Asmax:tani bezprzewodowy router dla domu i firmy

Asmax wprowadził do oferty nowy router xDSL – model BR 504G, zapewniający bezprzewodowy dostęp do sieci. Jest to tanie urządzenie przeznaczone dla użytkowników niezaawansowanych w zagadnieniach komputerowych, którym zależy jedynie na bezpiecznym korzystaniu z internetu, bez angażowania się w konfigurację szeregu funkcji, charakterystycznych dla sieciowych kombajnów.

Asmax BR 504G jest routerem dzielącym łącze internetowe w technologii xDSL (np. od osiedlowego dostawcy, operatora telewizji kablowej). Użytkownicy mogą łączyć się z siecią w domu czy biurze za pomocą kabla lub bezprzewodowo – urządzenie posiada wbudowany punkt dostępowy sieci bezprzewodowej 802.11 b/g. Router jest nieskomplikowany w konfiguracji i użytkowaniu, dlatego przeznaczony jest dla tych osób, którym zależy jedynie na podzieleniu łącza internetowego pomiędzy wielu użytkowników i bezpiecznym korzystaniu z globalnej sieci, bez konieczności tracenia czasu na ustawienia nieprzydatnych dla nich funkcji urządzenia.


Istotnym aspektem nowego routera są kwestie bezpieczeństwa – przed wieloma zagrożeniami pochodzącymi z internetu, użytkowników sieci LAN i WLAN chronią: wbudowany i wydajny firewall, NAT oraz funkcja wykrywania i blokowania ataków hakerskich. Oprócz tego urządzenie posiada szyfrowanie WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK z szyfracją TKIP/AES, LAN ACL (Access Control List – lista kontroli dostępu).

Nowy router Asmaxa to również serwer DHCP pozwalający na przypisanie komputerowi stałego adresu IP, a także funkcja „Clone MAC Address”, dzięki której użytkownik sam może podać, jaki adres MAC ma mieć port WAN.

Bezprzewodowy router Asmax BR 504G objęty jest 24-miesięczną gwarancją i jest już dostępny w sprzedaży na terenie całego kraju. Sugerowana cena detaliczna brutto urządzenia wynosi 77 zł.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Wirtualna Drukarka od Poczty Polskiej

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...

Psy pokochały… Uber Pets

Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami. Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich […]

Udostępnij ten artykuł...

Czy stacje bazowe sieci komórkowych mają wpływ na ceny nieruchomości?

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych. W erze transformacji cyfrowej niezakłócony zasięg stanowi podstawę funkcjonowania społecznego, a budowa stacji bazowych jest uznawana za inwestycje celu publicznego. Choć ich obecność lokalnie nadal wzbudza wiele kontrowersji, naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprzeczają utartemu stereotypowi, jakoby stacje bazowe wpływały […]

Udostępnij ten artykuł...