21/07/2010

Asmax:tani bezprzewodowy router dla domu i firmy

Asmax wprowadził do oferty nowy router xDSL – model BR 504G, zapewniający bezprzewodowy dostęp do sieci. Jest to tanie urządzenie przeznaczone dla użytkowników niezaawansowanych w zagadnieniach komputerowych, którym zależy jedynie na bezpiecznym korzystaniu z internetu, bez angażowania się w konfigurację szeregu funkcji, charakterystycznych dla sieciowych kombajnów.

Asmax BR 504G jest routerem dzielącym łącze internetowe w technologii xDSL (np. od osiedlowego dostawcy, operatora telewizji kablowej). Użytkownicy mogą łączyć się z siecią w domu czy biurze za pomocą kabla lub bezprzewodowo – urządzenie posiada wbudowany punkt dostępowy sieci bezprzewodowej 802.11 b/g. Router jest nieskomplikowany w konfiguracji i użytkowaniu, dlatego przeznaczony jest dla tych osób, którym zależy jedynie na podzieleniu łącza internetowego pomiędzy wielu użytkowników i bezpiecznym korzystaniu z globalnej sieci, bez konieczności tracenia czasu na ustawienia nieprzydatnych dla nich funkcji urządzenia.


Istotnym aspektem nowego routera są kwestie bezpieczeństwa – przed wieloma zagrożeniami pochodzącymi z internetu, użytkowników sieci LAN i WLAN chronią: wbudowany i wydajny firewall, NAT oraz funkcja wykrywania i blokowania ataków hakerskich. Oprócz tego urządzenie posiada szyfrowanie WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK z szyfracją TKIP/AES, LAN ACL (Access Control List – lista kontroli dostępu).

Nowy router Asmaxa to również serwer DHCP pozwalający na przypisanie komputerowi stałego adresu IP, a także funkcja „Clone MAC Address”, dzięki której użytkownik sam może podać, jaki adres MAC ma mieć port WAN.

Bezprzewodowy router Asmax BR 504G objęty jest 24-miesięczną gwarancją i jest już dostępny w sprzedaży na terenie całego kraju. Sugerowana cena detaliczna brutto urządzenia wynosi 77 zł.