06/05/2016

ASUS ZenFone Zoom – gotowy do profesjonalnych zdjęć

W polskich sklepach pojawił się nowy model smartfona fimy ASUS – Zenfone Zoom. Skierowany jest on do osób stawiających na wysoką jakość zdjęć – wyposażony został w trzykrotny zoom optyczny, obiektyw HOYA, optyczną stabilizację obrazu i laserowy autofocus.

ZenFone Zoom to niezwykle smukły smartfon wyposażony w zoom optyczny, tylny aparat PixelMaster z matrycą 13MP i obiektywem 3X – wszystko to zamknięte w obudowie o grubości zaledwie 5mm. 10-elementowy, cyfrowy obiektyw został opracowany przy współpracy z ekspertami firmy HOYA. Szklane, syntetyczne soczewki są odpowiednio dobrane i ułożone w precyzyjny dwupryzmatowy układ peryskopowy. Zabieg ten pozwolił zwiększyć ilość wpadającego światła i uchwycić zdjęcie w najlepszej jakości. Wbudowany optyczny system stabilizacji obrazu zapewnia wykonanie ostrych i wyrazistych zdjęć w każdych warunkach – nawet przy trzykrotnym powiększeniu.

ASUS Zenfone Zoom

Konstrukcja ZenFone Zoom inspirowana jest wyglądem i sposobem używania lustrzanki. Posiada osobne przyciski do wykonywania zdjęć czy nagrywania filmów. Solidna obudowa typu „unibody” z chłodnym i przyjemnym w dotyku metalowym wykończeniem została precyzyjnie dopracowana. Tylny panel dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej (Pure Black) oraz białej (Ceramic White).

Intuicyjna aplikacja ZenUI Camera pozwala wykonać zdjęcia profesjonalnej jakości. Tryb Super Resolution wykorzystuje techniki przetwarzania obrazu, dzięki którym zdjęcia zyskują na szczegółowości. Cztery ujęcia 13MP są łączone w jeden obraz o wyjątkowej ostrości i czystości, czterokrotnie wyższej niż w przypadku pojedynczego zdjęcia. Czy dzień, czy noc, ZenFone uchwyci mniej chaotyczny obraz, a dzięki Super Resolution uzyskamy zdjęcia w rozdzielczości do 52MP. Tryb Makro pozwoli uchwycić każdy detal z odległości 5 cm (2 cali), a tryb Manual automatycznie dostosuje czas naświetlania, ekspozycję, balans bieli, czułość ISO i wiele innych, profesjonalnych ustawień.

Smartfon korzysta z 4GB pamięci operacyjnej RAM oraz z opcjonalnej pamięci masowej do 128GB. ZenFone Zoom otrzymał baterię o pojemności 3000mAh i korzysta z autorskiej technologii ASUS BoostMaster1, która przyśpiesza ładowanie – w 39 minut osiągniemy ponad połowę naładowania. Ekran Full HD (1920×1080) o przekątnej 5,5 cala posiada gęstość pikseli na poziomie 403ppi. Wyświetlacz Corning Gorilla 4 jest dwukrotnie bardziej odporny na uszkodzenia powstałe na skutek upadku niż jego poprzednik. Cena ASUS ZenFone Zoom to 2399 zł.

ASUS Zenfone Zoom2

(RED)