23/10/2009

Audi R8 V10 głównym bohaterem najnowszej gry Microsoft

Nowoczesne technologie są wpisane w filozofię działania marki Audi jak również firmy Microsoft producenta gry komputerowej z samochodami w roli głównej –  Forza Motorsport 3. Wspólnym elementem łączącym obie firmy jest również najważniejszy bohater gry super samochód Audi R8, jeden z najbardziej emocjonujących pojazdów koncernu z Ingolstadt.

Model ten występuje w grze w swojej najmocniejszej wersji z silnikiem V10 o mocy 525 KM. W świecie rzeczywistym auto potrafi rozpędzić się z sekwencyjną skrzynią R-tronic w 8,1 s do 200 km/h, aby już po chwili osiągnąć prędkość maksymalną 316 km/h. Premierę gry w Polsce zaplanowano na koniec października i również w tym okresie rozpocznie się sprzedaż specjalnej, limitowanej wersji innego modelu z czterema pierścieniami – Audi TT Forza Motorsport 3 edition.

Audi

To sportowe coupe, podobnie jak i wersja roadster są w Audi od lat symbolem fascynującej stylistyki i dynamicznych jednostek napędowych. Wersję przygotowaną z okazji współpracy Microsof i Audi przy grze Forza Motorsport 3 będzie można odróżnić od samochodów seryjnych po zewnętrznych oznaczeniach umieszczonych po obu stronach pojazdu przed tylnymi kołami. Na pokrywie bagażnika również umieszczono dyskretne logo tej edycji. Klienci, którzy zdecydują się na zakup Audi TT w limitowanej wersji znajdą poza tym w bagażniku konsolę do gier Xbox 360 Elite wyposażoną w 120 GB dysk twardy wraz z grą Forza Motorsport 3.

audi TT Forza Motorsport 3 edition

Każdy z 20 egzemplarzy Audi TT Forza Motorsport Edition może być wyposażony w jeden z 3 dynamicznych silników benzynowych lub wyjątkowo oszczędną jednostkę wysokoprężną o pojemności 2.0 litrów i mocy 170 KM. Dalsza indywidualizacja tego modelu możliwa jest w ramach bogatej oferty wyposażenia dodatkowego Audi Exclusive. Pierwsze samochody będą dostępne w salonach sprzedaży na przełomie października i listopada.