23/06/2009

Axis prezentuje P33 – najnowsze kamery HDTV

Axis Communications, globalny wprowadza do sprzedaży nową serię stacjonarnych kamer kopułowych AXIS P33 oferujących obraz HDTV. Seria P33, dzięki opcji skanowania progresywnego, zasilaniu PoE i odporności zarówno na warunki atmosferyczne, jak i akty wandalizmu, znakomicie sprawdzi się w nadzorze lotnisk, dworców kolejowych czy stacji metra.

axis-p33012Kamery AXIS P33 dostępne są zarówno we wersji standardowej, przeznaczonej do instalacji we wnętrzach, jak również w specjalnych obudowach, zabezpieczających sprzęt przed aktami wandalizmu. Modele serii P33 są odporne na warunki atmosferyczne, mogą działać w szerokim zakresie temperatur, a dzięki zasilaniu w standardzie Power over Ethernet (IEEE 802.3af) nie wymagają dodatkowych kabli, co znacznie ułatwia ich instalację.

Seria AXIS P33 wykorzystuje technologię skanowania progresywnego, zapewnia też doskonałą jakość obrazu dzięki przesyłowi 30 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości. Modele AXIS P3343 oferują rozdzielczość SVGA, a modele AXIS P3344 — rozdzielczość 1MP, czyli HDTV 720p według standardu SMPTE, określającego rozdzielczość, reprezentację kolorów i częstotliwość wyświetlania klatek. Kamery mają szeroki zakres dynamiczny i zapewniają klarowny obraz zarówno w świetle dziennym, jak i w mniej korzystnych warunkach oświetleniowych.

axis-p3343-veWykorzystanie kompresji H.264 pozwala zmniejszyć obciążenie pasma sieciowego przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu. Kamery przesyłają również obraz w standardzie Motion JPEG. Dodatkowo, AXIS P33 dwukierunkowo przesyłają dźwięk, oferują też inteligentne funkcje nadzoru wideo, takie jak wykrywanie ruchu, dźwięku i prób manipulacji.

Kamery sieciowe AXIS P33 są obsługiwane przez popularne w branży aplikacje do nadzoru wideo opracowane w ramach programu partnerskiego Axis Application Development, a także przez oprogramowanie AXIS Camera Station. Kamery będą dostępne w trzecim kwartale 2009 roku.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   AVG LinkScanner chroni bezpieczeństwo użytkowników Maca

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...