14/11/2016

BACtrackMobile – ten alkomat was zaskoczy

BACtrackMobile to najbardziej zaawansowany technologicznie alkomat cyfrowy wśród dostępnych na rynku w przedziale cenowym do 1000 zł. Model wskazuje wyniki pomiaru z dokładnością do 0.01‰ w szerokim zakresie od 0.00 do 4.00‰. Obecnie, jest to jedyny alkomat, który dzięki wbudowanej technologii Bluetooth 4.0 współpracuje ze smartfonem.

Dzięki temu uzyskujemy dokładną analizę wszystkich wykonanych pomiarów oraz otrzymujemy możliwość udostępnienia wyniku osobom trzecim w mediach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter lub na specjalnie stworzonej platformie producenta. Użytkownicy iPhone’a 4, 4S, 5, 5S oraz telefonów z systemem Android 4.3 mogą bez problemu korzystać z tego urządzenia, a nawet za jego pomocą zamówić przejazd Uberem. Alkomat bazuje na dokładnym i stabilnym czujniku elektromechanicznym XtendTM, stworzonym specjalnie na potrzeby modelu, który sprawdza się także w urządzeniach wykorzystywanych przez stróżów prawa. Tester obsługuje technologię ZeroLine, pozwalającą oszacować, kiedy poziom BAC spadnie do 0.00%.

BACtrackMobile alkomat

Po wykonaniu pomiaru, urządzenie, za pomocą dedykowanej aplikacji, zapisuje całkowitą liczbę wykonanych samobadań, a wynik wysyła w formie SMSa lub linka, umożliwiając poddanie ich szczegółowej analizie. Zasilany wbudowaną baterią, alkomat można ładować poprzez kabel micro USB, a żywotność czujnika to ponad 1000 pomiarów. Wymiary alkomatu to jedynie 2,45×6,98×1,60 cm. Model ten także nie wymaga kalibracji tak często jak w przypadku niższej klasy alkomatów. Oprogramowanie BACtrackMobile weryfikuje prawidłowe działanie sensora oraz stan naładowania baterii.

BACtrackMobile alkomat

(RED)