13/06/2016

Bankomaty dla niewidomych i niedowidzących

ING Bank Śląski udostępnił część bankomatów z komunikatami głosowymi oraz znakami w języku Braille’a. To duże udogodnienie dla osób niewidomych i niedowidzących.

ING Bank Śląski zainstalował w części bankomatów słuchawki, dzięki którym z pomocą instrukcji głosowej klienci niewidomi i niedowidzący mogą wypłacić pieniądze. W zależności od potrzeb mogą wybrać jeden z poziomów głośności. Dodatkowo bankomaty wyposażono w napisy w alfabecie Braille’a, np. „karta” w miejscu czytnika kart, „potwierdzenie” w miejscu wydawanych potwierdzeń. Oprócz transakcji wypłaty, klienci mogą również skorzystać z funkcji zmiany PINu oraz aktywacji karty.

Bankomaty dostosowane do obsługi przez osoby niewidome i niedowidzące nie różnią się od pozostałych bankomatów w sieci ING Banku Śląskiego. Zgodnie z rekomendacją Związku Banków Polskich ekrany wyświetlane podczas transakcji z użyciem słuchawek pozostają bez zmian.

Pierwszy dostosowany do obsługi osób niewidomych i niedowidzących bankomat został uruchomiony 17 grudnia 2015 w Centrum Handlowym Wola Park w Warszawie. Na koniec maja br. liczba bankomatów w sieci dostosowanych do obsługi przez osoby z dysfunkcją wzroku wynosiła 150. Nowa funkcjonalność dotyczy urządzeń oznaczonych logo ING oraz Planet Cash.

Bankomaty dla niewidomych i niedowidzących

(RED)