20/05/2014

BenQ MP525P – kolejny ekonomiczny i ekologiczny projektor

BenQ zaprezentował kolejny model z multimedialnej serii uniwersalnych projektorów – MP525P, przeznaczony do odbiorców z sektora edukacji, małych i średnich firm oraz użytkowników domowych.

Model zastąpił dotychczas oferowany projektor MP523, oferując lepsze parametry pod względem kontrastu i jasności. Seria projektorów MP5xx wyróżnia się na tle innych modeli BenQ, bardzo atrakcyjną ceną w stosunku do możliwości. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii BrilliantColor i dobrych parametrów – kontrast 2600:1, jasności 2500:1 – jest to doskonały projektor dla różnych wielkości pomieszczeń i sal, a także dzięki wysokiej jasności gwarantuje wysoka jakość w warunkach oświetlenia np. w ciągu dnia. Wysoka niezawodność oraz małe wymiary w połączeniu z czasem pracy lampy 4000 godzin (w trybie ekonomicznym) lub 3000 godzin (w trybie normalnym) zapewniają wysoką przydatność i łatwość codziennej eksploatacji.

BenQ_MP525P_3

Podstawowa rozdzielczość pracy projektora MP525P to XGA – 1024×768 pikseli, która jest najlepiej akceptowalna przez większość aplikacji komputerowych do prezentacji. Dzięki sprawnemu modułowi skalowania rozdzielczości projektor prawidłowo wyświetla obrazy w rozdzielczościach z zakresu od VGA(640 x 480) do UXGA(1600 x 1200) oraz HDTV – 1080p.. Dzięki szerokiemu zakresowi ustawień wielkości obrazu o przekątnej od 24 do 300 cali (61-762 cm) model ten jest świetnym wyborem dla średniej wielkości klas szkolnych oraz niewielkich firm czy sal konferencyjnych.

BenQ MP525PDzięki zastosowaniu technologii BrilliantColor Texas Instruments prezentacje są na najwyższym poziomie wierności kolorów, jasność jest zwiększona o 50% przy lepszym odwzorowaniu średnich tonów kolorów, co szczególnie dobrze jest to zauważalne przy odtwarzaniu filmów oraz wyświetlaniu zdjęć. 3D Color Management, to stosowana w najnowszych modelach projektorów BenQ funkcja, która pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu. Zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do prezentacji czy gier komputerowych.

MP525P został także dobrze dostosowany do wielu różnych zastosowań. Gniazda sygnału wejściowego to: analog D-Sub. wejścia A/V – D-Sub, S-Video, kompozyt. Urządzenie oferuje takie funkcje jak: Korekta koloru tła – daje użytkownikowi możliwość wyświetlania obrazu bezpośrednio na ścianie z dostosowanie się do barwy tła. Specjalny system zadba o jakość obrazu i nasycenie barw. Ekran nie jest wówczas konieczny. Regulacja trapezu – Keystone, która zapewnia idealne ustawienie obrazu w dwóch płaszczyznach. Dzięki niej wyświetlany obraz nie będzie zniekształcony. Wyświetlanie Podtytułu (transkrypt dialogu) to możliwość bezpośredniego wyświetlania napisów (transkryptu dialogu) bez potrzeby instalowania modułu zewnętrznego. Doskonały dla oglądania w głośnych warunkach, nauki języka obcego lub innych przypadkach, kiedy jest potrzeba wyświetlania na ekranie transkryptu dialogu. Funkcja Auto Search automatycznie wyszukuje źródło sygnału wizyjnego.

BenQ MP525P

BenQ MP525P zapewnia także niskie koszty całkowite posiadania i użytkowania projektora, dzięki m.in. zamkniętej, odpornej na kurz, konstrukcji kanału optycznego. Eliminuje ona m.in. wymiany filtrów. Kolory zawsze są na tym samym poziomie jakości, bez strat w wyniku starzenia i zużywania się lampy i innych podzespołów elektronicznych. System ochrony lampy wydłuża bezawaryjny czas pracy urządzenia przez zarządzanie temperaturą żarówki. Całkowity wskaźnik kosztów do wydajności jest dodatkowo korzystny ze względu na funkcję automatycznego wyłączenia Auto-Off (power-saving). Do innych istotnych dla odbiorców parametrów należy wymienić: ręczny zoom – 1.10:1, obraz w proporcjach 4:3 lub 16:9, wbudowany głośnik o mocy 2W, obsługę HDTV do 1080p. Projektor MP525P oferuje wiele innych możliwości oferowanych w drogich modelach.

Projektor BenQ MP525P dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 1849 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy (na lampę 6 miesięcy lub 1000h).