10/08/2009

Bezprzewodowa seria Wireless 150 D-Linka

Router DIR-600 oraz adapter USB DWA-125 to nowe produkty D-Linka wprowadzane na polski rynek. Oba urządzenia, działające w standardzie 802.11n, to pierwsze produkty w serii Wireless 150, które transmitują dane w sieci bezprzewodowej z prędkością do 150 Mb/s.

D-Link DIR-600

Router D-Link DIR-600 z serii Wireless 150 umożliwia połączenie kilku komputerów w ramach bezpiecznej sieci bezprzewodowej. Sprzęt wyposażono w jedną antenę do nadawania i odbierania sygnału Wi-Fi. Zastosowano w nim zabezpieczenia transmisji bezprzewodowej zapobiegające nieuprawnionemu dostępowi zarówno przez sieć bezprzewodową, jak i przez Internet.

D-Link DIR-600

Szyfrowanie zapewniają mechanizmy WPA i WPA2, a także podwójne aktywne zapory (SPI i NAT) zapobiegające potencjalnym atakom. Ponadto DIR-600 jest wyposażony w funkcję Wi-Fi Protected Setup, która pozwala w łatwy sposób skonfigurować oraz aktywować zabezpieczenia sieci.

Natomiast D-Link Wireless 150 USB Adapter DWA-125, podłączany do portu USB komputera przenośnego lub stacjonarnego, pozwala połączyć się z siecią i korzystać z Internetu kilku użytkownikom w tym samym czasie.

D-Link DWA-125D-Link DWA-125

Do obu urządzeń dołączony jest kreator instalacji D-Link Click’n Connect ułatwiający konfigurację z siecią.

* Maksymalna szybkość transmisji bezprzewodowej zgodnie ze specyfikacjami standardu IEEE 802.11g i standardu 802.11n, osiągana przy użyciu urządzeń z serii Wireless 150. Rzeczywista przepustowość może być inna. Mogą ją obniżyć warunki sieciowe oraz czynniki środowiskowe, takie jak natężenie ruchu w sieci, użyte materiały i konstrukcja budynku oraz narzut wprowadzany przez sieć. Czynniki środowiskowe mogą także niekorzystnie wpływać na zasięg sygnału radiowego.