30/04/2020

„Birdwatchers: Poland” – wyjątkowy serial na CDA Premium

Premiera pierwszego odcinka polskiego serialu przyrodniczego „Birdwatchers: Poland” już 1 maja, tylko w CDA Premium. „Birdwatchers” to wyjątkowe przedsięwzięcie filmowe, za którym stoją trzy firmy producenckie ze Śląska i pasjonaci ornitologii. Składający się z pięciu odcinków serial to pierwsza, kręcona w Polsce, część cyklu. Każdy kolejny ma powstawać w innym kraju.

„Birdwatchers: Poland” to opowieść o ludziach, których pasją i życiem są ptaki – o ornitologach, strażnikach przyrody i tzw. birdwatcherach. Ale to nie tylko opowiadane przez nich historie, ale także, a może przede wszystkim wspaniałe kadry polskiej przyrody i jej skrzydlatych mieszkańców. Ekipa filmowa odwiedziła praktycznie całą Polskę, a główne ujęcia powstawały między innymi nad Narwią i Biebrzą, w Puszczy Białowieskiej, nad Bałtykiem oraz w dzikich częściach Beskidu Niskiego. Serial, do którego zdjęcia trwały blisko dwa lata, to prawdziwa uczta nie tylko dla wielbicieli ptaków, ale i polskiej przyrody.

Birdwatchers: Poland

Nasz serial to pierwszy tego typu projekt filmowy na świecie. Do tej pory wszystkie produkcje przyrodnicze skupiały się na ptakach. Tymczasem my pokazujemy nie tylko ptaki, ale i ludzi, dla których ich podglądanie stanowi sens życia. Pozwalamy im opowiadać swoje historie oraz pokazujemy jak pracują. – mówi Karolina Szlama, jedna z producentek serialu.  – Pierwsza część powstawała w Polsce, stąd tytuł Birdwatchers: Poland. Jeżeli uda nam się zdobyć środki, to kolejny sezon powstanie w Hiszpanii. – dodaje.

Film w CDA Premium – https://www.cda.pl/video/50825248b/vfilm

(RED)