01/10/2009

Cała Polska w zasięgu FreecoNet

We FreecoNet – jednym z najpopularniejszych operatorów telefonii internetowej w Polsce – pojawiły się dwie nowe strefy numeracyjne: 0-82 (Chełm) oraz 0-86 (Łomża). W ten sposób FreecoNet swoim zasięgiem objął całą Polskę.

Nieważne, czy mieszkasz w dużym mieście na północy, czy w małej miejscowości na południu Polski – wystarczy tylko dostęp do internetu i możesz swobodnie korzystać z telefonii internetowej FreecoNet. Do wyboru są numery telefonów ze wszystkich 49 polskich stref numeracyjnych.  Objęcie zasięgiem obszaru całego kraju przez FreecoNet było możliwe przede wszystkim dzięki współpracy z największymi operatorami telekomunikacyjnymi w Polsce. Za pośrednictwem TelAreny – modułu FreecoNet – walczą oni o przywilej zrealizowania każdego połączenia użytkownika platformy. Dotyczy to tylko numerów niezarejestrowanych, bo w obrębie FreecoNet wszystkie rozmowy są za darmo.

„Rozszerzenie zasięgu FreecoNet na całą Polskę sprawia, że każdy może korzystać z dostępu do telefonii internetowej. Jest to kolejny krok w działaniach mających na celu ułatwienie chętnym przejście na VoIP, a  co za tym idzie freeconetupowszechnienie go na naszym rodzimym rynku. Od połowy lipca br. FreecoNet SA – jako pierwszy operator telefonii internetowej w Polsce – umożliwił przenoszenie numerów telefonów od abonentów TP SA już ze wszystkich 49 stref numeracyjnych w Polsce. Dodatkowo swoje numery mogą przenieść do FreecoNet także użytkownicy  innych operatorów: Exatel, GTS Energis, Netia i NASK” – przypomina Jan Wyrwiński, Prezes Zarządu FreecoNet SA.

www.freeconet.pl