W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni moneyback. Zobaczmy jak to działa.
Samo goodie.pl nie jest rozwiązaniem nowym i funkcjonuje na naszym rynku już jakiś czas. Stoi za nim bank Millennium, ale rozwiązanie jest dostępne dla wszystkich bez względu na to czy macie konto w tym banku czy nie. Goodie oferuje tzw. cashback lub moneyback. Nazewnictwo może wprowadzać lekki mętlik, ale chodzi de facto o to samo, czyli zwrot części pieniędzy za zakupy.
Cashback w goodie.pl – jak to działa?
Najpierw rejestrujemy się w goodie.pl. Możemy to zrobić na stronie www.goodie.pl lub poprzez aplikację. Po zainstalowaniu aplikacji i zalogowaniu się do swojego konta możemy je dostosować do swoich potrzeb: wybrać ulubione sklepy i marki, pozwalać na podpowiedzi wg lokalizacji itp.
Kolejny krok to po prostu zakupy. Wybieramy w goodie.pl sklep, który nas interesuje, klikamy w podany link, a następnie przechodzimy na stronę sklepu i robimy zakupy. Po potwierdzeniu przez sklep płatności na nasze konto w goodie.pl trafia zwrot części wydanej kwoty, które możemy przelać na swoje konto bankowe. Proste, prawda?
Cashback – ile można zaoszczędzić?
Zazwyczaj kilka procent, czasami nawet kilkanaście. Wszystko zależy od kategorii produktu, sklepu oraz danej okazji czy promocji. W okresie Black Friday czy Cyber Monday jest ich szczególnie dużo, choć tu tradycyjnie zalecamy rozwagę. Niestety polskie Black Friday i Cyber Monday to nadal bardziej polowanie na naiwnych i mało etyczne zagrywki ze strony sklepów, które zazwyczaj podnoszą ceny na kilka, kilkanaście dni przed Black Friday, by potem wciskać nam bajki o 70 czy 80 procentowych rabatach. Zawsze warto sprawdzić historię cen – taką funkcje mają i ceneo.pl, i skapiec.pl – lub skorzystać ze strony fakefriday.pl. Szerzej o tym jak ustrzec się przed takimi praktykami i nie dać się nabrać na fałszywe promocje pisaliśmy niedawno.
A gdzie są haczyki?
Goodie jest darmową usługą i nic nie płacimy za jej używanie. Dodatkowo za całość odpowiada bank Millennium co tylko potwierdza wiarygodność aplikacji. Jest jednak kilka rzeczy, na które trzeba uważać:
Zakupy tylko przez link z goodie.pl – to jest warunek konieczny, żeby środki zostały poprawnie naliczone i żebyśmy mogli je sobie potem wypłacić. Czyli najpierw wybieramy sklep lub okazję w goodie.pl (na stronie lub przez aplikację), potem klikamy w podany tam link, przechodzimy na stronę sklepu i dokonujemy zakupu. W innym wypadku cashback nie zostanie naliczony, samo posiadanie aplikacji nie wystarcza.
Długie terminy – goodie.pl daj sobie 30 dni po dokonaniu przez nas i potwierdzeniu przez sklep zakupów. To dość sporo, zważywszy na to, że zaczynający u nas działalność ZEN ze swoją kartą obiecuje cashback natychmiastowy.
Niewielki procent – ile realnie można zarobić na zakupach przez cashback? Od kilku, do kilkunastu procent. Goodie zachęca też 10 zł na początek przy pierwszej transakcji. Oczywiście kilkunastoprocentowe okazje zdarzają się rzadko, niemniej jednak jeżeli i tak planowaliśmy zakup danej rzeczy, a można to zrobić przez goodie.pl (sklep lub promocja jest w aplikacji), to czemu nie skorzystać z okazji?
Gdzie jeszcze po cashback/moneyback?
Goodie.pl to oczywiście nie jedyna usługa tego typu. Cashbackiem kusi nas też wspomniana karta ZEN czy dobrze znany na naszym rynku Revolut. Usługa nadal dostępna jest w niektórych bankach, choć zazwyczaj mocno ograniczona. Warto w każdym razie poświęcić chwilę na znalezienie dla siebie najlepszego rozwiązania i go wypróbować. W trudnych czasach nawet niewielki zwrot z zakupów jest mile widziany.
Autor/Redaktor publikacji
Ostatnie publikacje
- Biznes i finanse13/10/2022Formy inwestowania na forex. Którą wybrać?
- Biznes i finanse25/07/2022Software house. Jakie aplikacje stworzy dla biznesu?
- Technologia24/06/2022Kontrola dostępu Roger – najważniejsze informacje
- Smartfony05/05/2022Kompleksowy serwis dla produktów Apple i korzyści z niego wynikające