07/02/2022

CDA Premium: nowości w lutym 2022

Przedstawiamy wybrane nowości filmowe CDA Premium w lutym br. Tym razem obok jak zwykle świetnych filmów, także sporo seriali. To będzie ciekawy luty. Także przed ekranem :-)

Peaky Blinders – serial

(Dostępny od 17 lutego) To jedna z lepszych retro gangsterskich produkcji ostatnich lat. Peaky Blinders to gang, na którego czele stoi Thomas Shelby. Akcja serialu rozgrywa się po I wojnie światowej w angielskim Birmingham. Bracia Shelby zdobywają „sławę” jako bukmacherzy, rekieterzy i gangsterzy. Nominalnie głową rodziny jest najstarszy brat, Arthur Shelby, ale prawdziwym mózgiem, ambicją i siłą napędową organizacji jest Thomas. Chce on stworzyć gangsterskie imperium, które wykroczy poza Birmingham. I chce powstrzymać każdego, kto stanie mu na drodze. Tę „perełkę” trzeba zobaczyć. W obsadzie serialu m.in. Tom Hardy i Adrien Brody.

peaky blinders - CDA Premium nowości luty

Happy End – serial

https://www.cda.pl/video/9832791e5/vfilm
Krytycy i publiczność w Rosji okrzyknęli go serialem roku. On jest uzależniony od pornografii i cierpi na fobie społeczną. Ona jest niespokojną neurotyczką szukającą świadomości swego ciała. Z powodu finansowych tarapatów postanawiają zmienić swój związek w seksualną atrakcję transmitowaną do sieci. Prowokujący dramat o momentami komediowym zabarwieniu pokazujący dylematy i rozterki pary bohaterów, a także odsłaniający kulisy seksbiznesu. Koniecznie!

happy end serial - CDA Premium nowości luty

 

Filmy

 

Kolekcjoner – serial

https://www.cda.pl/Media4FunPL/folder/35678025/vfilm
„Kolekcjoner” to historia walki holenderskiego dziennikarza Hansa Knoopa o odkrycie prawdy o zbrodniarzu wojennym z czasów II wojny światowej Pieterze Mentenie. Ten 3-odcinkowy serial świetnie oddaje ducha lat siedemdziesiątych w Holandii, ale także przybliża przeszłość II wojny światowej. Dobra produkcja z dużą dozą emocji, świetną grą aktorską i realizmem na wysokim poziomie. To sensowna opowieść o uczciwości, polityce i wolności słowa. Tym razem dobre holenderskie kino.

kolekcjoner serial - CDA Premium nowości luty

#martyisdead – serial

https://www.cda.pl/Media4FunPL/folder/35635740/vfilm
I kolejny serial. Z równie ważnym przekazem, ale dotyczącym współczesności. Serial dla nastolatków, choć może bardziej dla ich rodziców. 15-letni Marty nie żyje. Pozostała tylko seria mrożących filmików, które nakręcił krótko przed śmiercią. Zrozpaczony ojciec składa w całość fragmenty internetowego życia Marty’ego, aby ujawnić okoliczności jego tragicznego końca. Marty brał udział w „internetowym szantażu”. Serial jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Stawia pytania i odkrywa zagrożenia związane z siecią. Z dziećmi w sieci. Poruszające.

Przeczytaj także:   Boostsite - nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

martyisdead - serial

Obywatel Jones

https://www.cda.pl/video/992534408/vfilm
Agnieszka Holland wciąż w dobrej formie. Tym razem wzięła na warsztat historię naszych sąsiadów – Ukraińców. Historię z lat 30-tych XX wieku. Chodzi o Hołodomor – wielki głód, którym Stalin chciał nie tyle złamać, co unicestwić ukraiński naród. Głównym bohaterem jest walijski dziennikarz Gareth Jones. Przybywa on do ZSRR, chcąc przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Na miejscu dowiaduje się o pladze głodu na Ukrainie. Zszokowany zrobi wszystko, aby świat poznał prawdę. Tylko czy świat będzie go słuchał? Światowe kino zrobione przez polskich filmowców. Dla nas pięć gwiazdek!

obywatel jones

Pechowi szczęściarze

https://www.cda.pl/video/9752355fa/vfilm
Trochę komedii, trochę dramatu. Akcja filmu (nominowany do Oscara) rozgrywa się w czasach kryzysu gospodarczego w Argentynie. Mieszkańcy małego miasteczka postanawiają wyrwać się z biedy i inwestują swoje oszczędności w nowy biznes. Niestety, padają ofiarą nieuczciwego finansisty i tracą wszystkie pieniądze. Ale nie poddają się. Układają plan odzyskania kapitału. Pomysł na historię nie jest oryginalny, ale film ogląda się dobrze. Znakomici aktorzy, dobry scenariusz i wiarygodna fabuła, sprawiają, że nie będzie to stracony czas przed ekranem.

pechowi szczęściarze

Proxima

(Dostępny od 11 lutego) Sarah (Eva Green) jest francuską astronautką szkolącą się w Europejskiej Agencji Kosmicznej w Kolonii. Jest jedyną kobietą w tym kosmicznym teamie. Sarah mieszka sama ze Stellą, swoją ośmioletnią córką. Pewnego dnia główna bohaterka dowiaduje się, że została zakwalifikowana do rocznej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Od tej chwili zaczyna się gra emocji i uczuć związanych ze Stellą. Sarah zaczyna rozumieć, jak trudno będzie jej opuścić córkę. To nie jest film science-fiction. To pełna realizmu i prawdy produkcja. Inteligentne i wrażliwe europejskie kino. Jesteście na to gotowi?

proxima

Trzęsienie ziemi (CDA Premium nowości luty 2022)

https://www.cda.pl/video/985839354/vfilm
Rok 1988. 7 grudnia. Trzęsienie ziemi w Armenii zniszczyło wiele wiosek i zmiotło miasto Spitak z powierzchni naszej planety. Film pokazuje tę katastrofę z perspektywy Konstantina Berezhnoya (Rosjanina) i Roberta Melkonyana (Ormianina), którzy wspólnie ratują ocalałych ludzi. Trzęsienie ziemi nie jest w tym filmie najważniejsze. Liczy się wszystko, co dzieje się po jego ustąpieniu. Ludzkie dramaty. Ludzka wiara i siła. Film zrobiony na dobrym poziomie. Zobaczcie to!

Przeczytaj także:   Czy mamy rewolucję na rynku CBD?

trzęsienie ziemi

(RED – CDA Premium nowości luty)

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...