04/11/2010

Centrum rozrywki nowej generacji: odtwarzacz QNAP NMP-1000P

W sprzedaży jest już dostępny sieciowy odtwarzacz multimedialny QNAP NMP-1000P. Urządzenie  łączy funkcje domowego dysku sieciowego NAS, na którym można przechowywać i współdzielić dane oraz odtwarzacza High Definition, który umożliwia odtwarzanie filmów, muzyki i zdjęć w najwyższej jakości.   

Wielofunkcyjny mediaplayer coraz częściej staje się podstawą domowego centrum rozrywki. To wygodne rozwiązanie, które pozwala gromadzić w jednym miejscu cyfrowe zasoby oraz w prosty i wygodny sposób odtwarzać ja na domowym sprzęcie: telewizorze, zestawie audio czy komputerze.

Nowy odtwarzacz QNAP jest następcą uznanego na rynku modelu NMP-1000. W NMP-1000P wprowadzono szereg rozwiązań, które poprawiły jakość odtwarzania obrazu i dźwięku, sprawność działania oraz funkcjonalność urządzenia (m.in. najnowszy procesor Sigma Designs SMP8643, rozbudowaną pamięć 512 MB DDR II SDRAM, konwerter dźwięku Wolfson WM8524 stereo DAC).

NMP-1000P pozwala odtwarzać filmy w najwyższej jakości Full HD (1080p) oraz cieszyć się przestrzennym dźwiękiem. Odtwarzacz obsługuje większość najpopularniejszych formatów plików multimedialnych: WAV, MP3, DTS, Dolby Digital, AVI, MPEG, VCD, DVD, WMV, MOV, JPEG, PNG, GIF i wiele innych. Dzięki specjalnemu interfejsowi, po podłączeniu NMP-1000P do Internetu możliwe jest  m.in. wyświetlanie na ekranie telewizora zdjęć z Flickr czy Picasa, oglądanie filmowych trailerów z serwisu Apple, podcastów MediaFly lub słuchanie internetowego radia. Połączenie z innymi urządzeniami i stworzenie wydajnej domowej sieci ułatwia obsługa standardu DLNA.

Urządzenie może być także wykorzystywane jako dysk sieciowy. Producent wyposażył NMP-1000P w szereg użytecznych funkcji, które umożliwiają łatwe gromadzenie i udostępnianie danych przy wykorzystaniu różnych platform – Windows, Mac i Linux/UNIX. W QNAP-ie można zainstalować 3,5-calowy dysk z interfejsem SATA o pojemności do 2 TB. To wyjątkowo dużo miejsca np. na tworzenie kopii zapasowych danych z komputerów z domowej sieci. Użytkownicy docenią zdalny dostęp do plików przez Web File Manager lub FTP, możliwość pobierania plików z sieci P2P Torrent bez konieczności włączania komputera, wbudowany serwer iTunes czy opcję tworzenia wielu kont ze zróżnicowanymi prawami dostępu.

NMP-1000P można podłączyć do domowej sieci za pomocą kabla lub bezprzewodowo przy użyciu adaptera USB (802.11b/g/n). Urządzenie wyposażono w bogaty zestaw złączy: port LAN, dwa porty USB, eSATA (można do nich podłączyć kolejne dyski, cyfrowy aparat lub kamerę), a także wyjścia: HDMI v1.3a, kompozytowe wideo, komponentowe i analogowe audio. Dodatkowo do połączenia z komputerem zastosowano porty USB i eSATA, które zapewniają niezwykle szybki transfer danych.

Przeczytaj także:   VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa w Cyfrowym Polsacie

ugerowana cena detaliczna odtwarzacza to 1399 zł brutto.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...