07/01/2010

Czytnik kart i hub USB w jednym

Transcend prezentuje czytnik kart pamięci RDP7, który wyposażono w trzy sloty na karty pamięci oraz zintegrowany hub USB z trzema portami. Urządzenie obsługuje większość dostępnych na rynku formatów kart pamięci.

Nowy czytnik kart charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami (88mm x 54mm x 10,6mm), dzięki czemu jest wygodny w transporcie. Dioda LED wskazuje obecność karty w slocie oraz transfer danych, a czytelnie oznakowane sloty ułatwiają korzystanie z urządzenia.

Transcend RDP7

RDP7 posiada trzy sloty na karty pamięci, umożliwiając odczyt danych z nośników wykorzystywanych dzisiaj w większości urządzeń mobilnych i elektronicznych gadżetach: telefonach, kamerach internetowych, ramkach cyfrowych czy odtwarzaczach mp3. Co więcej, trzy porty USB pozwalają na podłączenie do komputera trzech urządzeń peryferyjnych równocześnie. Zapobiega to plątaninie kabli, oszczędzając miejsce na biurku. Wbudowany kabel USB chowający się do obudowy zwiększa mobilność urządzenia.

Transcend RDP7

Nowy czytnik kart obsługuje większość popularnych formatów kart: SD, SDHC, microSDHC, microSD, TransFlash, MMC, MMCplus, RS-MMC, MMCmobile, MS, MS PRO, MS Duo, MS PRO Duo, MS PRO-HG Duo, M2 oraz MMCmicro, miniSD i miniSDHC z udziałem adaptera.

Tak jak do wszystkich czytników kart Transcenda, także i do RDP7 dołączone zostało darmowe oprogramowanie Photo Recovery Tool. Umożliwia ono odzyskiwanie utraconych danych za pomocą kilku kliknięć myszką. Czytnik kart pamięci RDP7 jest dostępny w czarnej i białej wersji kolorystycznej.

Specyfikacja:

ModelCzytnik kart pamięci RDP7
Wymiary [mm]88x54x10,6
Wejścia3 porty USB, 3 sloty na karty pamięci
Dodatkowe oprogramowaniePhoto Recovery Tool umożliwiające odzyskiwanie utraconych danych
Obsługiwane formaty kart pamięci– SD, SDHC, MMC, MMCplus, RS-MMC, MMCmobile, microSD, microSDHC, MS, MS PRO, MS Duo, MS PRO Duo, MS PRO-HG Duo, M2, TransFlash- z adapterem: miniSD, miniSDHC, MMCmicro
KompatybilnośćWindows Me/ 2000 / XP / Vista, Mac OS 9.0, Linux kernel 2.4.2
InneDioda LED wskazująca obecność karty w slocie i transfer danych

Sugerowana cena detaliczna czytnika kart pamięci RDP7 wynosi 38 zł brutto. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Fastra II - najszybszy na świecie komputer biurkowy

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...