16/07/2009

Designerska nawigacja – BLOW GPS50iBT

Firma BLOW CAR SYSTEM wprowadziła na rynek nawigację GPS: model BLOW GPS50iBT.  Posiada ona duży ekran o przekątnej 5 cali, niezwykle czuły odbiornik GPS oraz designerską obudowę. BLOW GPS50iBT to model, który powinien zainteresować tych kierowców, dla których liczy się nie tylko możliwość szybkiego dotarcia do celu, ale także wyjątkowy styl wnętrza pojazdu. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej, która kojarzy się z elegancką klasyką, oraz odważniejszej – białej, która powinna spodobać się kobietom.

Samochodowa nawigacja GPS powinna nie tylko wykazywać się skutecznością na trasie, lecz także musi współgrać z kokpitem samochodu i zestawem car audio.  BLOW GPS50iBT to jednak nie tylko stylowa obudowa – to również  funkcjonalność. Zgodnie z ostatnimi trendami, obowiązującymi w świecie nawigacji, urządzenie wyposażone jest w dotykowy ekran o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 480×272 pikseli. Dzięki tak dużej powierzchni wyświetlacza widok map jest znacznie bardziej czytelny, a po dojechaniu do celu podróży BLOW GPS50iBT sprawdzi się również jako samochodowe i przenośne centrum rozrywki. Silny procesor Centrality Atlas 400 MHz pozwala nie tylko na płynne działanie urządzenia podczas nawigacji, ale również można cieszyć się muzyką MP3 oraz przede wszystkim odtwarzaczem wideo, który obsługuje popularne formaty DivX, XviD, MPEG4 i MPEG2. Dzięki wsparciu dla tych standardów posiadacz urządzenia BLOW może zamienić swój pojazd w mobilne kino domowe. Co więcej, model GPS50iBT wyposażony jest w wejście AV, co umożliwia podłączenie zewnętrznego źródła wideo: przenośnego odtwarzacza DVD lub kamery cofania.

gps50ibtGniazdo kart pamięci SDHC o pojemności do 4GB umożliwia zgromadzenie niezwykle bogatej kolekcji ulubionych filmów i utworów muzycznych, co gwarantuje rozrywkę na najdłuższą nawet podróż. Oprawę audio funkcji multimedialnych zapewnia wbudowany transmiter FM – ścieżka dźwiękowa filmu i muzyka MP3 mogą być odtwarzane przez samochodowe radio i głośniki stereo. Transmiter FM służy nie tylko rozrywce. Dzięki tej funkcji, a także obsłudze standardu Bluetooth, BLOW GPS50iBT pozwala na podłączenie telefonu komórkowego do systemu car audio i prowadzenia w ten sposób rozmów w trybie głośnomówiącym.

Za nawigację GPS odpowiada czuły odbiornik najnowszej generacji SiRF STAR 3i+ oraz oprogramowanie AutoMapa, w dwóch wersjach do wyboru – Polska XL oraz Europe. To połączenie gwarantuje, że kierowca nigdy nie straci sygnału satelitów i zawsze będzie na właściwej drodze. BLOW GPS50iBT dostępny jest także w wersji bez mapy, co pozwala na instalację własnego oprogramowania nawigacyjnego.

Sugerowane ceny producenta:
GPS50iBT+AutoMapa EU: 975 zł, GPS50iBT+AutoMapa PL: 795 zł, GPS50iBT bez mapy: 667 zł