29/08/2016

Dlaczego wynajem monitorów jest lepszy od kupna?

Producenci monitorów komputerowych kuszą klientów nowymi technologiami i spadającymi cenami. Regularnie na rynku pojawiają się nowe modele, które oferują jeszcze lepsze parametry i jeszcze wyższą wydajność. Czy warto inwestować w najnowocześniejsze rozwiązania? A może jest jakiś sposób na to, aby mieć do nich dostęp za ułamek oryginalnej ceny?

Doczekaliśmy czasów, w których 28-calowy monitor komputerowy można kupić za mniej niż tysiąc złotych. Na pierwszy rzut oka jest to świetna wiadomość. Gdy jednak przyjrzymy się dokładniej paru recenzjom zobaczymy, że w tej cenie otrzymamy sprzęt, który ma w najlepszym wypadku przeciętne parametry.

Jeśli szukamy lepszej klasy urządzeń, które nie zniszczą wzroku naszemu pracownikowi i na którym nasze produkty będą wyglądały świetnie podczas biznesowej prezentacji, musimy wydać przynajmniej kilkadziesiąt procent więcej. A i wtedy prędko okaże się, że właśnie w sklepach pojawił się lepszy model i najprawdopodobniej przepłaciliśmy.

A może wynajem?

Rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z usług wypożyczalni monitorów. Dostarczy ona na żądanie, na kilka dni czy kilka miesięcy, dowolną liczbę najnowszych urządzeń spełniających wyśrubowane wymagania dzisiejszego biznesu. Klient płaci tylko za okres, w którym faktycznie korzysta z ekranów.

Wynajem monitorów to wygodny sposób na obniżenie kosztów przechowywania sprzętu, który jest używany tylko okazyjnie – np. wtedy, gdy w firmie jest szczyt sezonu i potrzebne są ekrany dla pracowników tymczasowych albo wtedy, gdy nadchodzi duża konferencja biznesowa i trzeba w atrakcyjny sposób zaprezentować się na branżowych targach.

Firma wynajmująca ekrany nie musi ponosić wysokich kosztów zakupu sprzętu. Urządzenia nie leżą potem w magazynie starzejąc się bezużytecznie. Wypożyczenie monitorów obejmuje także usługę dostarczenia, zamontowania i podłączenia sprzętu oraz demontażu i zwrotu. Klient płaci dopiero, gdy wszystko działa jak należy. Odpadają koszty serwisu.

Najnowsze technologie na wyciągnięcie ręki

W ostatnim czasie głośno jest o nowych technologiach, które oferują niespotykaną dotąd jakość obrazu oraz głębię kolorów. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest OLED, czyli elektroluminescencyjne diody organiczne. To dzięki nim możliwa jest np. produkcja ekranów elastycznych czy supercienkich.

Wypożyczenie ekranu OLED to coś, na co warto zdecydować się w obliczu nadal wysokich  kosztów zakupu najnowszych modeli monitorów OLED. Dzięki temu można zrobić profesjonalne wrażenie na potencjalnych klientach za ułamek sklepowej ceny. A gdy OLED odejdzie do lamusa i zostanie zastąpiony nowym standardem – szybko dokonać przesiadki.

Na konferencję i szkolenie

Nowoczesna firma może także wykorzystywać monitory jako standy czy roll-upy (w branży funkcjonuje już nawet określenie e-roll-upy). W ten sposób można łatwo uatrakcyjnić ofertę na targach czy konferencji biznesowej – wystarczy zastąpić tradycyjny baner dużym, np. 55-calowym ekranem, który nie tylko mocniej przyciąga wzrok, ale także pozwala na większą elastyczność.

W zależności od potrzeb zawartość cyfrowego roll-upu można zmienić w ciągu paru sekund za pomocą laptopa. Wyświetlić jedną prezentację rano, a inną popołudniu. Wszystko to w doskonałej jakości obrazu, a także z dźwiękiem. Oczywiście zakup wysokiej klasy dużego monitora to spory wydatek. Wypożyczenie ekranu LCD na parę dni kosztuje w porównaniu z tym grosze.

wynajem ekranów i monitorów

Podobnie jak w przypadku tradycyjnego wynajmu monitorów, wypożyczalnia dostarcza sprzęt we wskazane miejsce, montuje go z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa, podłącza do komputera czy innego źródła sygnału, a na koniec wszystko demontuje i zabiera. Ekran można umieścić poziomo i pionowo, a także zamocować na ścianie lub specjalnej stopie.

Nawet jeśli firma regularnie uczestniczy w targach i konferencjach, wynajem sprzętu IT nadal jest dla niej lepszym rozwiązaniem niż zakup własnego sprzętu. Dzięki wypożyczalni odpadają koszty przechowywania i serwisowania urządzeń. Dodatkowo za każdym razem mamy gwarancję otrzymania najnowocześniejszego monitora z najlepszymi parametrami obrazu.

Artykuł powstał przy współpracy z wypożyczalnią sprzętu IT i multimediów, firmą Top Rental.