17/07/2009

Dwie nowe serie odtwarzaczy Sony WALKMAN

Firma Sony wprowadziła na rynek dwa nowe rodzaje odtwarzaczy MP3 z linii WALKMAN: WALMAN E440 oraz WALKMAN B140. Wprowadzone do nowych odtwarzaczy funkcje takie jak Clear Audio i ZAPPIN podnoszą jakość dźwięku oraz ułatwiają wyszukiwanie utworów.

Odtwarzacze wideo MP3 WALKMAN z serii E

Nowy, smukły i elegancki odtwarzacz WALKMAN® z serii E440 to propozycja dla osób, które nie mały dotąd okazji poznać możliwości serii WALKMAN. Dostępne w dwóch odmianach – czarnej i czerwonej – urządzenie ma zaledwie 9,3 mm grubości, dzięki czemu bez kłopotu mieści się w kieszeni albo w torbie. Mimo małych wymiarów odznacza się sporymi możliwościami.

Sony WALKMAN E440

Do szczegółowego wyświetlania filmów, zdjęć, okładek albumów, playlist itp. służy duży, kolorowy ekran o przekątnej 2″ i rozdzielczości QVGA. Nowy WALKMAN jest pierwszym modelem z serii E wyposażonym technologię Sony Clear Audio, poprawiającą dynamikę i szczegółowość brzmienia. Technologia Clear Stereo ma za zadanie osłabianie przesłuchów między kanałami, a technologia Clear Bass wytwarza mocne tony niskie, nie powodując zniekształceń.

Dodatkową precyzję regulacji brzmienia zapewnia 5-pasmowy korektor dźwięku. Użytkownik ma też do dyspozycji funkcję dynamicznej normalizacji, która wyrównuje poziomy dźwięku poszczególnych utworów, zapewniając w ten sposób komfort słuchania. Importowanie muzyki, filmów i zdjęć przebiega szybko i bezproblemowo – wystarczy przenieść odpowiednie pliki z komputera bądź skorzystać z programu iTunes 8.1 lub Content Transfer 1.2.

Urządzenie obsługuje szereg najbardziej popularnych formatów muzyki i filmów, między innymi pliki WMA i WMV z ochroną DRM. Nowością jest obsługa popularnego plików wideo przez dostarczany program Content Transfer 1.2.

Dla zapewnienia jeszcze większej różnorodności źródeł dźwięku, odtwarzacz jest wyposażony w radio UKF. Aby nagrać słuchaną audycję, wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Odtwarzacze MP3 WALKMAN z serii B

Nowy, mały WALKMAN B140 idealnie nadaje się dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Łączy efektowną stylistykę z wysoką jakością dźwięku odtwarzaczy WALKMAN.

Sony WALKMAN B140

Atrakcyjny wygląd urządzenia jest między innymi zasługą czterech rzucających się w oczy odmian kolorystycznych obudowy i słuchawek. Modele w kolorze czarnym, czerwonym i różowym są pomyślane jako uzupełnienie najnowszych notebooków VAIO CS i aparatów cyfrowych Cyber-shot S.

Mimo małych wymiarów samego urządzenia, jego akumulator wystarcza na odsłuch do 18 godzin. Co więcej, kiedy akumulator się wyczerpie, zaledwie 3 minuty ładowania zapewnią do 90 kolejnych minut słuchania.

Przeczytaj także:   MODECOM ROYAL MC-D90: dedykowane zasilacze do notebooków MODECOM ROYAL MC-D90

Do wypełnienia odtwarzacza ulubionymi utworami wcale nie jest potrzebny komputer. WALKMAN z serii B można bowiem podłączyć do portu USB mikro- lub minizestawu Hi-Fi zgodnego ze standardem pamięci masowej USB i funkcją zgrywania/przesyłania nagrań.

Nie ma oczywiście żadnych przeciwwskazań, by zintegrowany wtyk USB odtwarzacza podłączyć do komputera, a następnie zaimportować utwory przez przeniesienie odpowiednich plików.

Sony WALKMAN B140

Użytkownik ma do dyspozycji pięć ustawień korektora, a specjalny przycisk BASS umożliwia błyskawiczne włączenie trybu wzmocnienia tonów niskich, w którym dodatkową atrakcją są migające w rytm muzyki diody LED.

Nowy WALKMAN jako pierwszy model z serii B upraszcza wyszukiwanie muzyki w czasie zajęć, na przykład ćwiczeń. Unikatowa funkcja ZAPPIN umożliwia odtwarzanie krótkich, charakterystycznych fragmentów poszczególnych utworów, które ułatwiają ich rozpoznanie. Stanowi to atrakcyjną alternatywę dla standardowych funkcji wyszukiwania, zwłaszcza, jeśli utwór trudno jest poznać po kilku pierwszych taktach. Modele B140F są wyposażone w radio UKF i funkcję nagrywania z radia.

Sony WALKMAN B140

Do obu serii można nabyć szereg akcesoriów. Lekka opaska sportowa do serii B ułatwia słuchanie muzyki podczas ćwiczeń. Do serii E można natomiast nabyć dok z głośnikami GU50, uniwersalną opaskę sportową na ramię i silikonowe osłony ochronne.

Podstawowe cechy produktów:

obrazek-34

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...

Psy pokochały… Uber Pets

Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami. Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich […]

Udostępnij ten artykuł...

Czy stacje bazowe sieci komórkowych mają wpływ na ceny nieruchomości?

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych. W erze transformacji cyfrowej niezakłócony zasięg stanowi podstawę funkcjonowania społecznego, a budowa stacji bazowych jest uznawana za inwestycje celu publicznego. Choć ich obecność lokalnie nadal wzbudza wiele kontrowersji, naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprzeczają utartemu stereotypowi, jakoby stacje bazowe wpływały […]

Udostępnij ten artykuł...