05/07/2010

Dysk zewnętrzny TRANSCEND w wersji dla Mac-ów

TRANSCEND przedstawił 2,5-calowy dysk zewnętrzny StoreJet 25D-W o pojemności 500GB w wersji dla komputerów Mac. Urządzenie posiada białą błyszczącą obudowę, której styl idealnie pasuje do komputerów z logiem jabłka. Dysk otrzymał też certyfikat kompatybilności Apple.

Oprócz atrakcyjnego wyglądu dysk TRANSCEND jest odporny na skutki upadku z wysokości dzięki wytrzymałej obudowie, a gumowa podkładka zabezpiecza go przez wyślizgnięciem się z ręki lub kieszeni podczas transportowania. Urządzenie wyposażono również w funkcję oszczędzania energii – po 10 minutach nieaktywności przechodzi w stan uśpienia, zmniejszając pobór prądu o 30%.


Funkcjonalność dysku StoreJet 25D-W dodatkowo zwiększa oprogramowanie do synchronizacji i backupu plików Mac OS X Time Machine lub dołączone do zestawu StoreJet elite. Dla wygody i dodatkowego bezpieczeństwa podczas transportu TRANSCEND dodaje do dysku zamszowe etui chroniące dysk przed zabrudzeniami i porysowaniem.

Sugerowana cena detaliczna StoreJet 25D-W o pojemności 500 GB wynosi 299 zł brutto. Dysk objęty jest 36-miesięczną gwarancją producenta.