06/01/2010

Dzieli internet, łączy z ludźmi – nowy, przenośny router 3G Edimaxa

Edimax przedstawia model 3G-6210n, który jest najmniejszym przenośnym routerem bezprzewodowym 3G, niewiele większym od telefonu komórkowego. Wbudowany akumulator litowo-jonowy pozwala na bezprzewodowe korzystanie z internetu przy użyciu modemu 3G w dowolnym miejscu i czasie.

Edimax 3G-6210nRouter 3G stanowi stanowi idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą udostępniać połączenie internetowe 3G lub przez modem kablowy/xDSL wszystkim użytkownikom sieci lokalnej. Po podłączeniu modemu 3G (UMTS/HSDPA/CDMA), można równocześnie korzystać z połączenia 3G o transferze oferowanym przez modem do 7,2 Mb/s. W przypadku utraty połączenia bezprzewodowego poprzez modem 3G, router umożliwia ponadto automatyczne przełączenie się na połączenie kablowe.

Edimax 3G-6210n zgodny jest ze standardami sieci bezprzewodowych 802.11b/g oraz kompatybilny ze standardem 802.11n. W sieci bezprzewodowej 802.11n prędkość transmisji danych osiąga do 150 Mb/s, a pokrycie sieci jest 3-krotnie większe w porównaniu z routerem standardu 802.11b/g.

Edimax 3G-6210n

Do routera 3G-6210n dołączony jest kreator konfiguracji w 16 językach EZmax, który w prosty sposób pozwala skonfigurować połączenie internetowe, podać nazwę sieci bezprzewodowej i jej zabezpieczenie oraz uaktualnić oprogramowanie routera. Graficzny interfejs w łatwy sposób przeprowadzi użytkownika przez cały proces konfiguracji w klilku krokach poprzez wykonywanie animowanych poleceń. Router obsługuje także technologię WPS (Wi-Fi Protected Setup) służący wykonaniu bezpiecznej sieci bezprzewodowej. Przy użyciu przycisku WPS, zabezpieczenie sieci bezprzewodowej wykonuje się w jednej chwili.

Router 3G-6210n jest dostępny w sprzedaży poprzez sieć dystrybutorów w sugerowanej cenie detalicznej 240 zł brutto. Wszystkie produkty Edimax objęte są standardową, dwuletnią, pełną gwarancją.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Nowa kamera sportowa Kruger&Matz KM 198

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...