01/06/2009

Ekosymulator – policz ile kosztuje środowisko Twoje drukowanie

Firma Lexmark, w ramach swojej proekologicznej polityki, oddaje do dyspozycji użytkowników indywidualnych nowatorskie narzędzie, które pomoże zmniejszyć negatywny wpływ drukowania na środowisko. Internetowy „Ekosymulator”, który znajduje się na stronie www.lexmark.pl, zbada zwyczaje użytkowników drukarek i pomoże sprawdzić na ile są one nieprzyjazne dla środowiska.

Analizy cyklu życia urządzeń drukujących, przeprowadzone przez firmę Lexmark (Lexmark Life-Cycle Analysis)  wykazały, że większość gazów cieplarnianych emitowanych przez nie jest wywołana nadmiernym zużyciem papieru, a nie poborem  energii, który stanowi zaledwie 10% całej emisji. Podobna relacja zachodzi w przypadku eksploatacji atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych (pomiędzy 55 a 68 procent).

papermountain

Udostępniony dla użytkowników indywidualnych, Lexmark Ekosymulator (http://lexmark-emea.com/central/green_tools/ecosimulatorinkjet/PL/) pomoże zrozumieć, w jaki sposób procesy związane z drukiem oddziałują na zmiany klimatyczne, wyczerpywanie zasobów naturalnych, oraz zanieczyszczają środowisko. Po odpowiedzi na kilka prostych pytań dotyczących zwyczajów drukowania, klienci poprzez analizę symulatora będą mogli dowiedzieć się, jak zredukować ich negatywny wpływ na otoczenie – drukując mniej i oszczędzając.

witamy-w-eko-symulatorze
Lexmark Ekosymulator obrazuje wpływ drukowania na środowisko podając dane wyrażone
w oddziaływaniu na globalne ocieplenie, ubytek ozonu, jak również zużycie surowców nieodnawialnych w procesie drukowania. Poznanie tych wartości jest kluczowe dla dokładnego zrozumienia wpływu procesów druku na środowisko, a co za tym idzie – pomocy użytkownikom w jego zredukowaniu.

Narzędzie Lexmark  – Ekosymulator zadaje użytkownikowi kilka prostych pytań, które mają na celu zbadanie jego nawyków w drukowaniu:

1.    Czy używasz trybu druku jedno czy dwu-stronnego?
2.    Czy korzystasz z opcji wydruku kilku stron na jednym arkuszu papieru?
3.    Czy użytkujesz urządzenie przez trzy lata, czy rozciągasz ten okres do pięciu lat?
4.    Czy drukujesz bezprzewodowo przy użyciu modułu Wi-Fi?
5.    Czy używasz standardowych, czy wysokowydajnych naboi drukujących?

wyliczenie-w-eko-symulator

Po odpowiedzi na pytania Ekosymulator, bazując na pełnej analizie cyklu życia (LCA) , oblicza wpływ nawyków drukowania danego użytkownika na środowisko, biorąc pod uwagę każdy etap życia produktu – od wyprodukowania, aż po koniec eksploatacji. Rezultaty przedstawione zostają w łącznym rocznym wpływie na środowisko za pośrednictwem trzech kluczowych dla środowiska czynników. Obrazują one korzyści, które płyną z nowych nawyków drukowania za pomocą łatwych do zrozumienia wskaźników.

W celu zredukowania negatywnego wpływu na środowisko, klienci powinni:

1.    Dzielić się urządzeniami drukującymi w miejscu zamieszkania za pomocą technologii druku bezprzewodowego.
2.    Używać modułu druku dwustronnego, aby oszczędzać papier.
3.    Wybierać urządzenia z dłuższym czasem gwarancji, w celu przedłużenia czasu użytkowania produktu.
4.    Wybierać drukarki zaprojektowane z dbałością o ekologię.
5.    Wyłączać urządzenia po ich użyciu, w celu zredukowania konsumpcji energii elektrycznej.
6.    Używać narzędzi takich jak Lexmark Webtool, w celu drukowania stron internetowych
w sposób bardziej ekonomiczny.
7.    Drukować w trybie szkicu w celu zredukowania ilości zużywanego tuszu.
8.    Wybierać naboje Lexmark XL, które charakteryzują się zwiększoną efektywnością.
9.    Zwracać wyeksploatowane urządzenia drukujące do wyselekcjonowanych punktów.
10.    Korzystać z programów takich jak Program Zwrotu Zużytych Wkładów Lexmark.

Ekosymulator znajdziesz: tutaj

Udostępnij ten artykuł...

Systemy zarządzania nieruchomościami

Systemy zarządzania nieruchomościami. Wspólnoty mieszkaniowe, deweloperzy i inne podmioty z branży, zgodnie z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami, są zobowiązani do zapewnienia kompleksowej opieki nad obiektem i zagwarantowania jego prawidłowego funkcjonowania. Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Aż 3 miesiące gratis w CDA Premium!

Wystartowała świąteczna promocja w CDA Premium. Za dostęp do CDA Premium wraz z pakietem 35 programów telewizyjnych na 12 miesięcy zapłacimy jak za 9 miesięcy. Nie dość, że oferta jest skierowana do nowych i obecnych użytkowników, to jeszcze nie trzeba do tego angażować karty kredytowej. Jak to zrobić? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Co to jest scrum i jakie są role w zespole scrumowym?

Stałe monitorowanie efektów pracy, transparentność postępów i konsekwentne wyciąganie wniosków z popełnionych błędów – właśnie takie efekty może zapewnić sprawnie działający zespół scrumowy. Jak jest zorganizowany i jakie role pełnią w nim poszczególni członkowie? Sprawdź! Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...