22/03/2017

Surfboard Kawasaki – ciekawa elektryczna deskorolka

Nowy gadżet ma spore szanse stać się popularnym, miejskim środkiem komunikacji. Surfboard Kawasaki KX-SB 6.5 trafił właśnie na polski rynek. To świetna alternatywa dla hulajnogi, longboardu, rolek czy po prostu roweru.

Inaczej niż w przypadku typowych elektrycznych deskorolek, surfboard Kawasaki KX-SB 6.5 to pierwsze urządzenie, na którym stoimy bokiem a nie przodem do kierunku jazdy. Od klasycznej deskorolki, surfboard odróżnia natomiast to, że jest on wyposażony tylko w jedno podwójne koło umieszczone w jego centralnej części – za utrzymanie równowagi osoby stojącej na desce odpowiada zaawansowany system żyroskopów i czujników.

Surfboard Kawasaki - ciekawa elektryczna deskorolka

Kawasaki KX-SB napędzany jest elektrycznym silnikiem o mocy 350W. Pełny cykl ładowania baterii o pojemności 4400mAh wynosi niecałe 3 godziny pozwoli na przejechanie dystansu ok. 20 kilometrów. Deska rozpędza się nawet do 18 km/h, a do tego jest bardzo stabilna i łatwa w użytkowaniu. Porusza się na kołach o średnicy 6,5 cala i pozwala na pokonywanie wzniesień o kącie nachylenia 18 stopni. Wystarczy przez chwilę poćwiczyć balansowanie ciałem i od razu można korzystać ze wszystkich jej możliwości. Co ważne w naszym klimacie, surfboard spełnia wymagania normy IP54 czyli jest odporny na zachlapanie wodą.

Surfboard Kawasaki KX-SB 6.5 sprawdzi się i w zatłoczonym mieście i tam, gdzie w szybki i jednocześnie komfortowy sposób trzeba przemieścić się z miejsca na miejsce. Koszt tego gadżetu to 2499 złotych.

(RED)