14/09/2009

Emporia wprowadza telefony komórkowe zaprojektowane dla seniorów

Austriacka firma Emporia Telecom, ogłaszając otwarcie swego przedstawicielstwa w Polsce, ma nadzieję podbić jeden z segmentów rynku telefonii komórkowej oferując telefony zaprojektowane specjalnie dla osób starszych. W Polsce żyje ponad 5 milionów ludzi w wieku powyżej 65 lat.

Podstawowym produktem firmy Emporia Telecom jest seria LIFE z wyjątkowym przyciskiem alarmowym, którego naciśnięcie pozwala użytkownikowi wezwać pomoc. Po przytrzymaniu go przez trzy sekundy telefon automatycznie wybiera zapisany numer. Jeżeli nikt nie odbierze, wybierany jest kolejny z pięciu zapisanych na liście numerów aż do nawiązania połączenia.

emporiaLIFEplus V170

Przeznaczone dla osób starszych telefony emporia mają duże klawisze, szeroki, czytelny ekran, głośnik działający z aparatami słuchowymi oraz proste funkcje menu. Rozmiar tekstu umożliwia optymalne wykorzystanie dużego ekranu. Aby poprawić jakość dźwięku na potrzeby osób słabo słyszących, Emporia Telecom stosuje specjalne głośniki o niezwykle niskiej jak na telefony komórkowe częstotliwości rezonansowej. Umożliwia to redukcję sprzężenia akustycznego oraz innych zakłóceń.

emporiaTALKpremium V29

Jednym z takich telefonów jest emporiaTALKpremium, przeznaczony tylko do telefonowania i korzystania z SMSów: ogromne klawisze, duży i czytelny ekran oraz prosta funkcjonalność. Ten model jako pierwszy debiutuje w Polsce – jego sprzedaż ruszyła z początkiem września w sieci salonów i sklepów ERA.

  • Cena: emporiaTALKpremium: od 1 PLN z abonamentem do 449 PLN bez abonamentu
  • Dostępność: W salonach i sklepach sieci ERA

W przyszłości telefony komórkowe Emporia dla osób starszych będą miały więcej funkcji: w ciągu trzech kolejnych lat Emporia Telecom zapowiada zainwestowanie w badania 10 milionów euro. Jednym z możliwych zastosowań jest użycie telefonów komórkowych do monitorowania danych medycznych.