18/12/2009

Eyelog MCG-W160 – monitoring z wykorzystaniem sieci GSM

Grupa Fortis wprowadziła na polski rynek proste urządzenie do monitoringu, wykorzystujące sieć GSM. Produkt o nazwie Eyelog MCG-W160 jest pierwszym, po nawiązaniu współpracy, rozwiązaniem firmy Mobile Create Inc., które wprowadza do dystrybucji Grupa Fortis. Mobile Create Inc. to koreański producent urządzeń alarmowych, opracowywanych w oparciu o innowacyjne osiągnięcia w dziedzinie technologii IT.

Eyelog MCG-W160Niewielkich rozmiarów obudowa aparatu mieści w sobie modem GSM oraz czujnik ruchu. Eyelog umożliwia rejestrację obiektu, wzbudzoną detektorem lub uruchamianą SMS-em, a także zapis w formie zdjęcia lub filmu. Maksymalna rozdzielczość zdjęcia w formacie JPG to 640×480 pikseli, natomiast zapis wideo może trwać do 15 s.

Powiadomienia z Eyelog MCG-W160 wraz z dołączonym obrazem są natychmiast wysłane na zdefiniowany numer telefonu w postaci MMS lub na adres e-mail z załącznikiem. Możliwe jest wpisanie trzech numerów telefonów i/lub trzech adresów e-mail.

Eyelog MCG-W160Eyelog nie wymaga żadnych kabli, z wyjątkiem zasilającego. Standardowa bateria umożliwia pracę do 3 tygodni w trybie stand-by lub do 10 dni w trybie czuwania (z uaktywnionym detektorem ruchu). Bardzo szybka instalacja i prosta obsługa zapewnia szeroki krąg potencjalnych użytkowników. Docelowe grupy klientów to: właściciele sezonowych obiektów letniskowych, małe sklepy, firmy przewozowe, a także rodzice niemowląt.

Eyelog MCG-W160 jest już w sprzedaży. Sugerowana cena detaliczna brutto to 490 zł. Urządzenie jest objęte 24-miesięczną gwarancją. W przyszłości Grupa Fortis planuje sprzedaż aparatu wraz z kartą operatora GSM.