31/10/2019

Filmowy Halloween z CDA Premium

Jak celebrować Halloween? Przede wszystkim, na wypadek odwiedzin młodszego sąsiedztwa warto mieć sporą garść cukierków 😉 Przydadzą się też odpowiednie atrybuty, takie jak na przykład dynia odstraszająca złe moce lub maska przeciwko złym duchom. Ale równie dobrze sprawdzą się… miska popcornu i dobry horror w towarzystwie przyjaciół. Dla zwolenników ostatniej opcji CDA Premium przygotowało kilka sprawdzonych propozycji filmowych. Niektóre starsze, ale ciągle dobre, inne młodsze i równie dobre.

 

Blair Witch Project
Swego czasu prawdziwe objawienie wśród horrorów, dziś to już prawdziwa klasyka. Film w którym przez większość czasu „prawie nic się nie dzieje” straszy nadal tak, że hej! Kto nie widział, koniecznie powinien! Wstyd nie znać.

https://www.cda.pl/video/24431427f/vfilm

 

Rec
Jeden z najstraszniejszych, jeżeli nie najstraszniejszy horror hiszpański. Miks najlepszych wątków z filmów o żywych trupach, opętaniu i egzorcyzmach i pewnie jeszcze czegoś. Rec doczekał się sporej liczby kolejnych części, ale oryginał najbardziej wbija w fotel.

https://www.cda.pl/video/376617483/vfilm

 

Krzyk 4
Dla wielbicieli gatunku, jakim sam w sobie jest cykl Krzyk. No i oczywiście dla wielbicieli twórczości Wesa Cravena, a tych reżyser ma naprawdę wielu.

https://www.cda.pl/video/2450699aa/vfilm

 

Martyrs. Skazani na strach
Film dla widzów o mocnych nerwach. Sugestywne i pełne okrucieństwa sceny nie są rozrywką dla każdego. Nie zmienia to faktu, że jest to świetny film. Pamiętajcie, że oglądacie na własną odpowiedzialność!

https://www.cda.pl/video/246518689/vfilm

 

Wolf Creek – serial
Na podstawie jednego z najlepszych australijskich horrorów o tym samym tytule powstał serial. I to jaki! Pierwszy sezon to 6 odcinków, z których każdy trzyma w napięciu od początku do końca.

https://www.cda.pl/KinoSwiat/folder/13651446/vfilm

 

Ghostland
Jeden z najlepszych i najbardziej zaskakujących filmów grozy ostatnich lat. I nieodmiennie jeden z najchętniej oglądanych filmów przez użytkowników CDA Premium. Nie widzieliście? Czas to zmienić!

https://www.cda.pl/video/2795041c4/vfilm

 

Krucyfiks
Horror z 2017 roku. Mroczne klimaty z Rumunią, egzorcyzmami i opętaniem w tle. Podobno oparty na faktach, co czyni go jeszcze bardziej przerażającym.

https://www.cda.pl/video/361669352/vfilm

 

Monstrum
Zupełnie inna pozycja od wszystkich poprzednich. Monstrum to połączenie horroru, kina akcji i fantasy rodem z Południowej Korei. Zaciekawieni?

https://www.cda.pl/video/300779133/vfilm

 

Poroniony
Film dla przyszłych i świeżo upieczonych rodziców, a zwłaszcza dla wrażliwych mam, może nie być najlepszą propozycją… Ale dla koneserów prawdziwej grozy – koniecznie!

https://www.cda.pl/video/3978601e0/vfilm

 

Mayhem
Mayhem lub Korpo, czyli na odmianę nieco lżejsza pozycja. Trochę horror, trochę czarna komedia, trochę satyra na współczesne czasy. W roli głównej znany z The Walking Dead, ulubieniec fanów – Steven Yeun.

https://www.cda.pl/video/2852731e1/vfilm

 

Nikt nie przeżyje
Uliczny gang porywa niewłaściwe osoby. Oj, bardzo niewłaściwe. Reszta zawarta w tytule. Dość trafnie.

https://www.cda.pl/video/10096429a/vfilm

 

Zanim się obudzę
Umiejętność urzeczywistniania snów i koszmarów zdecydowanie nie jest talentem, którego byśmy sobie i wam życzyli. Dlaczego? Zobaczcie „Zanim się obudzę”.

https://www.cda.pl/video/1952981c1/vfilm

 

(RED)