28/04/2010

Garmin wprowadza udoskonalone modele ręcznych urządzeń morskich

Garmin ogłosił wprowadzenie do oferty modeli GPSMAP 78sc, GPSMAP 78s oraz GPSMAP 78 – najnowszych ręcznych morskich chartplotterów. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby korzystanie z nawigacji na otwartej przestrzeni było komfortowe.

Dzięki zastosowaniu transrefleksyjnego, podświetlanego wyświetlacza LCD wykorzystującego 65 tys. kolorów, odczyt danych i obsługa chartplotterów z serii GPSMAP 78 stają się proste w każdych warunkach. Tak jak wcześniejsze generacje GPSMAP, najnowsza seria wyposażona została w wygodny w obsłudze interfejs użytkownika, miękkie klawisze a także ergonomiczny, ułatwiający użytkowanie kształt. Wytrzymała obudowa charakteryzuje się dodatkowo odpornością na wilgoć i zatopienie – w przypadku wypadnięcia za burtę urządzenie utrzyma się na powierzchni wody.

Inne kluczowe udoskonalenia modeli GPSMAP 78sc i GPSMAP 78s to definiowane przez użytkownika profile oraz 3-osiowy elektroniczny kompas z kompensacją odchylenia, który wyświetla kierunek nawet w bezruchu. Urządzenia z serii GPSMAP 78sc i 78s oferują również bezprzewodową wymianę śladów, waypointów, tras oraz punktów geocache z kompatybilnymi urządzeniami z serii Oregon, Dakota , Colorado i Foretrex.

GPSMAP 78 posiadają zaimplementowaną cieniowaną mapę bazową świata. Dodatkowo współpracują one z Garmin Custom Maps – bezpłatnym narzędziem, które umożliwia przekształcanie własnych papierowych i elektronicznych map w mapy kompatybilne z urządzeniami Garmin. Dzięki takiemu rozwiązaniu do każdego modelu z serii GPSMAP 78 można przenieść szczegóły, oznaczenia i punkty charakterystyczne z istniejących map.

Aby zapewnić wiarygodne odwzorowanie otoczenia, seria GPSMAP 78 obsługuje technologię obrazowania satelitarnego BirdsEye – usługę z subskrypcją roczną, która umożliwia użytkownikom pobieranie bezpośrednio do urządzeń ręcznych firmy Garmin bardzo szczegółowych map fotograficznych.

Ważące ok. 220 g modele GPSMAP 78 mogą pracować do 20 godzin na 2 bateriach AA. Każde urządzenie jest wyposażone w wysokiej czułości odbiornik GPS, obsługujący procedurę HotFix, automatycznie wyliczającą i przechowującą istotne dane dotyczące satelitów, które później można wykorzystać do szybkiego wyliczenia pozycji. Chartplottery GPSMAP 78 zostały wyposażone w 1,7 GB pamięci wewnętrznej i slot kart microSD, umożliwiający korzystanie z opcjonalnych map, dzięki czemu użytkownicy mają możliwość wgrywania dodatkowych map morskich BlueChart, map topograficznych oraz danych CityNavigator, które pozwalają na precyzyjną nawigację drogową zakręt po zakręcie. Korzystając z tych urządzeń, można przechowywać nawet 2000 waypointów, 200 tras oraz rejestr śladów liczący nawet 10 000 punktów i 200 zapisanych śladów.

Sugerowane przez producenta ceny detaliczne:

  • GPSMAP 78sc – 1935 PLN
  • GPSMAP 78s – 1545 PLN
  • GPSMAP 78 – 1159 PLN

Wprowadzenie na rynek urządzeń z serii 78 jest planowane na maj 2010 roku.