08/09/2009

GIGABYTE GA-P55-UD6 z systemem 24-fazowego zasilania [Aktualizacja]

Wraz z premierą procesorów Intel Core i5 na rynku debiutują płyty główne GIGABYTE z podstawką LGA 1156 bazujące na chipsecie Intel P55. W ofercie GIGABYTE najwyższą wydajnością wyróżnia się model GA-P55-UD6 wyposażony w rewolucyjny system 24-fazowego zasilania procesora.

GIGABYTE GA-P55-UD6

GA-P55-UD6 jest płytą przeznaczoną dla zaawansowanych graczy i overclockerów zapewniającą maksymalną wydajność, wsparcie dla najnowszych technologii oraz doskonałą stabilność nawet przy ekstremalnych obciążeniach. Wysoka wydajność płyty może być możliwa dzięki zastosowaniu następujących rozwiązań:

  • 24-fazową sekcja zasilania,
  • technologia Ultra Durable 3 (m.in. podwójna ilość miedzi w PCB płyty głównej),
  • Smart Dual LAN (automatyczne przełączanie pomiędzy układami sieciowymi w przypadku awarii jednego z nich),
  • system inteligentnego zarządzania pracą komputera – GIGABYTE Smart 6.

Dodatkowym plusem jest nowa technologia oszczędzania energii – Dynamic Energy Saver 2 – która pozwala na zarządzenia trybami pracy CPU, pamięci, chipsetów płyty głównej, karty graficznej oraz dysku twardego za pomocą prostej i intuicyjnej w obsłudze aplikacji.

GIGABYTE GA-P55-UD6

Płyta główna GA-P55-UD6 została wyposażona w 6 slotów DIMM oferujących dwukanałową obsługę pamięci DDR3 o maksymalnej częstotliwości pracy 2000 MHz. Dodatkowe złącza PCI Expressx16 pozwalają najbardziej wymagającym użytkownikom na połączenie mocy dwóch zewnętrznych kart graficznych pracujących w trybie Cross FireX lub SLI. Na uwagę zasługuje również wydajny system chłodzenia Silent Pipe, czyli 4 radiatory połączone miedzianymi ciepłowodami.

Model GA-P55-UD6, dzięki 24-fazowej sekcji zasilania oraz praktycznemu wyświetlaczowi LED, sprawdzi się jako idealna platforma dla entuzjastów overclockingu oraz graczy. Zaawansowany system zasilania oraz najwyższej jakości komponenty gwarantują stabilne dostarczanie mocy do CPU oraz niskie temperatury pracy nawet przy najbardziej wymagających zadaniach.

GIGABYTE GA-P55-UD6

Wprowadzając na rynek serię płyt głównych P55, GIGABYTE zadbał także o nowoczesny system zarządzania pracą komputera oddając do dyspozycji użytkowników narzędzie GIGABYTE Smart 6. Składa się ono z 6 programów, które pozwalają przyspieszyć działanie komputera, skrócić czas uruchamiania systemu operacyjnego, zarządzać zabezpieczeniami oraz szybko przywrócić poprzednie ustawienia lub odzyskać skasowane pliki.

Nowatorskim a przy tym niezwykle funkcjonalnym systemem zabezpieczenia dostępu do komputera jest GIGABYTE Smart TPM. Technologia ta, przy wykorzystaniu 2048-bitowego sprzętowego klucza umożliwia skuteczne ograniczenie dostępu do komputera osobom postronnym. Po uruchomieniu modułu GIGABYTE Smart TPM, indywidualny klucz szyfrujący można przechowywać w telefonie komórkowym lub urządzeniu USB. Dostęp do danych znajdujących się w pamięci komputera będzie wówczas możliwy jedynie po uprzednim podłączeniu urządzenia USB lub gdy zdefiniowany wcześniej telefon z włączonym nadajnikiem Bluetooth znajdzie się w zasięgu komputera.

Przeczytaj także:   Nowa płyta główna GIGABYTE dla użytkowników domowych

Specyfikacja:

www.gigabyte.pl

Aktualizacja

W kilka godzin po oficjalnej premierze platform z chipsetem Intel P55 znane są już wyniki pierwszych prób modelu GIGABYTE z serii P55, płyty GA-P55-UD6.

Jeden z polskich overclockerów – ryba – podjął próbę podkręcenia tej platformy i praktycznego potwierdzenia jej możliwości. Kilka godzin spędzonych przy testowaniu, podkręcaniu oraz optymalizacji ustawień, parę litrów ciekłego azotu i niezliczona ilość kilowatów przyniosły efekt w postaci doskonałych wyników wydajnościowych.

Aktualnie najwyższe wyniki podkręcania procesora Intel Core i7 870 zostały zarejestrowane na płytach głównych GIGABYTE:

http://hwbot.org/hardware/processor/core_i7_870

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...