30/03/2010

GIGABYTE GV-R587SO-1GD – najwyższa wydajność gwarantowana

GIGABYTE zaprezentował najnowszą kartę graficzną z serii Super Overclock – GV-R587SO-1GD. Model ten zbudowany został w oparciu o wyselekcjonowane GPU oraz autorskie rozwiązanie GIGABYTE dotyczące konstrukcji samej karty graficznej – Ultra Durable VGA.

To co najważniejsze dla graczy w przypadku karty graficznej, to najwyższa wydajność i gwarancja stabilnej i długiej pracy. Oba te warunki spełnia najnowszy produkt GIGABYTE – GV-R587SO-1GD. Ponadto karta ta zapewnia znaczy potencjał OC, co może zainteresować fanów ekstremalnego podkręcania i bicia kolejnych rekordów wydajności. GV-R587SO-1GD wykorzystuje zaawansowany GPU ATI Radeon HD 5870 wytworzony w procesie technologicznym 40nm, który współpracujące z najszybszymi na rynku modułami pamięci GDDR5. Ponadto model ten zapewnia wsparcie dla szeregu innowacyjnych technologii, takich jak Microsoft DirectX 11, ATI Eyefinity, ATI Stream, UVD 2 czy PowerPlay. Najnowsza karta GIGABYTE z serii SOC wykorzystuje rozbudowany system chłodzenia oparty na masywnym radiatorze, czterech rurkach cieplnych oraz dwóch wiatrakach. Rozwiązanie takie zapewnia nie tylko skuteczne odprowadzanie ciepła ale cichą i komfortową pracę. Ponadto dzięki temu produkt GIGABYTE, w porównaniu do kart referencyjnych, oferuje temperaturę pracy niższą nawet o około 13 stopni.

Zaawansowani użytkownicy, dzięki karcie graficznej GV-R587SO-1GD, mogą w prosty i wygodny sposób znacznie zwiększyć jej wydajność. Model ten został wyposażony w specjalne punkty pozwalające na monitorowanie napięć, które umieszczone bezpośrednio na PCB. Ponadto intuicyjne oprogramowanie umożliwia bezproblemową zmianę wszystkich parametrów pracy z poziomu aplikacji, bez konieczności wprowadzania modyfikacji w PCB samej karty graficznej.

Z kolei zastosowany w karcie GPU Gauntlet Sorting umożliwia zaawansowane selekcjonowanie chipów. W pierwszej fazie są badanie oraz porównane pod względem podatności na podkręcanie trzy podstawowe elementy karty graficznej: rdzeń GPU, shadery oraz pamięci. Wyselekcjonowane egzemplarze charakteryzujące się najlepszymi parametrami przechodzą do kolejnego etapu.

Na tym poziomie, dzięki specjalnemu zestawowi narzędzi, wyselekcjonowane układy są sprawdzane pod kątem uzyskania maksymalnych, stabilnych zegarów. Proces ustalania bezpiecznych najwyższych parametrów pracy dla rdzenia, shaderów i pamięci trwa około 30 minut. Następnie karty są przetaktowywane z zachowanie odpowiedniego marginesu bezpieczeństwa.

Kolejny krok to szereg testów bazujących na standardowych aplikacjach do benchmarkowania procesorów graficznych takich jak np. 3DMark Vantage oraz najpopularniejsze gry. Zwraca się szczególnie uwagę na poprawność generowanej grafiki 3D, temperaturę pracy w stanie obciążenia oraz wzrost wydajności w stosunku do układów taktowanych standardowymi zegarami.

Przeczytaj także:   GIGABYTE: karta Wi-Fi/Bluetooth do wybranych modeli płyt z serii X79

Ostatnim etapem jest szczegółowe analizowanie poboru energii oraz wydzielanego ciepła w stosunku do wydajności. Tu głównym celem jest dobranie najlepszych parametrów pracy pozwalających na znaczący wzrost potencjału karty graficznej przy optymalnym zapotrzebowaniu na energię.

Wszystkie karty graficzne z serii Super Overclock wykorzystują również opracowany przez GIGABYTE system Ultra Durable VGA 5, który znacznie poprawia możliwości jak i wydajność poszczególnych modeli. Wszystko to dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów, podwójnej warstwy miedzi w PCB, najlepszej klasy modułów pamięci, czy też oryginalnych, japońskich kondensatorów oraz tranzystorów MOSFET, o obniżonej rezystancji. Połączenie tych wszystkich elementów sprawia, że karty graficzne GIGABYTE SOC w porównaniu do modeli referencyjnych zapewniają obniżenie temperatury GPU o od 5 do 10%, zmniejszenie zużycia energii o około 10-30% oraz podniesienie potencjału na podkręcanie o 10-30%.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...