15/09/2010

GIGABYTE prezentuje najnowsze karty NVIDIA GeForce GTS 450

GIGABYTE zaprezentował nowe modele kart graficznych z serii GTS 450 – GV-N450OC-1GI i GV-N450-1GI. Zbudowane w oparciu o najnowszy układ graficzny Fermi, karty te zaprojektowano od podstaw dla wsparcia teselacji, dzięki której możliwe jest dostarczenie użytkownikom komputerów, niesamowicie żywej, barwnej i realistycznej grafiki. GV-N450OC-1GI wyposażono w najwydajniejsze chłodzenie WINDFORCETM 2X, które wspiera również unikalną funkcję redukcji ilości kurzu osadzającego się na karcie.

Karty GIGABYTE GTS 450 to także wsparcie dla najnowszych standardów graficznych czyli NVIDIA 3D VisionTM and PhysX, dzięki którym możliwe jest ustanawianie nowych standardów gier ery HD.

Kartę oznaczoną jako GV-N450OC-1GI wyposażono w chłodzenie WINDFORCETM 2X z nową funkcją, jaką jest redukcja kurzu. Dzięki odpowiedniemu zaadaptowaniu pochylonych wentylatorów, nowa ich wersja zdolna jest do minimalizowania turbulentnego ruchu powietrza między wentylatorami oraz zwiększenia tunelu powietrznego w otworach karty graficznej. Ponadto w ręce użytkowników oddano możliwość ustawienia trybu, w jakim pracują karty – Dual Power Mode i Smart Alternate Mode. W czasie grania możemy użyć trybu Dual Power Mode, dzięki któremu cieszyć się będziemy niską temperaturą karty dzięki wydajnemu chłodzeniu. W czasie surfowania po Internecie czy prac w 2D można ręcznie uruchomić tryb Smart Alternate Mode, który oczyści wentylatory z kurzu, dzięki czemu karta cechować się będzie dłuższym czasem bezawaryjnej pracy. Jako dodatek warto nadmienić, że chłodzenie WINDFORCETM 2X wyposażono w dwie miedziane rurki cieplne, które wspomagają oddawanie ciepła.

Aby zapewnić lepsze chłodzenie, w modelu GV-N450-1GI zastosowano wentylator z miedzianą podstawą. Miedziany rdzeń styka się bezpośrednio w chipem graficznym, co zwiększa możliwość oddawania ciepła. Dzięki wentylatorowi sterowanemu sygnałami PWM karta jest optymalnie chłodzona, przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu.

Aby zadowolić entuzjastów gier 3D, karty GV-N450OC-1GI i GV-N450-1GI oferują wsparcie dla wszelkich najnowszych technologii zawartych w grach oraz Blu-ray 3D i streaming 3D dzięki NVIDIA® 3D VisionTM Karty GTS 450 to także dobre rozwiązanie dla komputerów multimedialnych typu HTPC.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Apple wyłączyło możliwość udostępniania muzyki na urządzenia mobilne!

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...