09/01/2012

HiFiMAN HM-101: 27 gram i 6 centymetrów czystego dźwięku

HM-101 ma być najmniejszą na rynku audiofilską przenośną kartą dźwiękową na USB.  Jej waga to jedyne 27 gram, zaś wysokość to 6 centymetrów, więc znakomicie nadaje się do laptopów, nettopów lub tabletów.

Kartę wyposażono w: przetwornik cyfrowo-analogowy Burr-Brown PCM2702, wzmacniacz słuchawkowy TDA1308, wyjście liniowe dla głośników komputerowych lub wzmacniacza stereo.

Sercem HM-101 jest audiofilski przetwornik cyfrowo-analogowy Burr-Brown PCM2702, który jest z powodzeniem stosowany w dużo droższych konstrukcjach. PCM2702 oferuje jedyną w swoim rodzaju ciepłą, analogową barwę dźwięku, która nadaje surowej cyfrowej muzyce zupełnie nowego wymiaru. HM-101 sprawdzi się wszędzie tam, gdzie poszukiwana jest większa głębia akustyki brzmienia.

We wnętrzu HiFiMANa  zaimplementowano wydajny wzmacniacz słuchawkowy TDA1308, który jest zdolny do współpracy nawet z dziesięciokrotnie droższymi audiofilskim słuchawkami np. HiFiMAN HE-4. Wzmacniacz HM-101 generuje dźwięk o dużo wyższej jakości od jakiejkolwiek standardowej karty dźwiękowej w laptopie lub komputerze PC.

Dzięki liniowemu wyjściu HM-101 może spełniać pełnoprawną rolę źródła analogowego dźwięku dla aktywnych głośników komputerowych lub wzmacniacza stereo podłączonego do kolumn stereo. Przy zastosowaniu transmisji sygnału typu bit-perfect nowy HiFiMAN zapewnia bezkonkurencyjną jakość dźwięku w stosunku do ceny. Wystarczy wolne gniazdo USB w komputerze – w kilka minut HM-101 zainstaluje się automatycznie.

Cena HM-101 to 199 zł

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Pierwsza kamera internetowa obsługująca standard HD

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...