16/09/2010

IcyBox MP3011HW – pasywny odtwarzacz multimediów

Human Media wprowadza do sprzedaży w Polsce najnowszy odtwarzacz multimedialny IcyBox marki Raidsonic. Model MP3011HW zaprezentowany w minionym tygodniu na Targach IFA 2010 jest zaawansowanym odtwarzaczem multimedialnym wykorzystującym procesor Realtek RTD1073DD+.

Urządzenie jest w pełni kompatybilne z najnowszymi formatami audio i wideo, pracuje z rozdzielczością Full HD i wielokanałowym dźwiękiem, obsługuje formaty MPEG2, MKV, WMV oraz MPEG4 (w tym H264/AVCHD). Obudowa odtwarzacza, w której można zainstalować twardy dysk 3.5” o pojemności do 2000GB, jest chłodzona pasywnie i nie wymaga wentylatora, co pozwoliło maksymalnie wyciszyć całe urządzenie.

Dzięki zaawansowanemu procesorowi graficznemu, który jest taktowany zegarem 400 MHz, IcyBox MP3010 odtwarza materiały wideo w rozdzielczości Full HD 1080p, przy czym źródłem danych może być wewnętrzny dysk twardy, dysk zewnętrzny lub pamięć USB, karty pamięci, a także podłączony do domowej sieci komputer, dysk sieciowy czy zasoby internetowe.

Wśród formatów wideo odtwarzanych przez MP3011HW warto wymienić: MPEG2, MPEG4 (w tym H.264 oraz wykorzystywany przez cyfrowe kamery – AVCHD), VC1, WMV i MKV. Obsługiwana jest również szeroka gama popularnych formatów plików dźwiękowych m.in.: MP3, AAC, WAV, WMA, OGG oraz FLAC. Możliwe jest także przeglądanie zdjęć i obrazów zapisanych jako JPEG, JPEG HD, BMP i GIF. Player obsługuje obrazy ISO z płyt Blu-ray, posiada dekodery oraz tryb passthrough dla nowych formatów audio DTS-HD oraz Dolby TrueHD.
Funkcja Biblioteki Mediów pozwala na przeglądanie i wyszukiwanie plików uporządkowanych wg wykonawcy, aktora, daty czy kategorii.

Aby zapewnić jak najlepszą jakość obrazu i dźwięku, odtwarzacz przesyła do telewizora cyfrowy sygnał HD przez złącze HDMI. Z tyłu obudowy znalazło się miejsce na optyczne i analogowe wyjścia audio oraz tradycyjny sygnał kompozytowy.

Odtwarzacz obsługuje protokoły sieciowe: FTP, UPnP i SAMBA umożliwiające dostęp do dysku urządzenia przez sieć oraz komunikację urządzenia z zasobami sieci lokalnej. IcyBox w pełni obsłuży także dyski czy pamięci typu pendrive podłączane przez USB, dzięki czemu możliwe jest znaczne rozszerzenie jego pamięci. Dla wygody użytkownika, gniazda USB oraz czytnik kart pamięci SD/SDHC zostały umieszczone na boku obudowy.

Z poziomu menu odtwarzacza możliwe jest uzyskanie dostępu do materiałów audio i wideo publikowanych w internecie, (m.in. YouTube, Internet Radio ). Wbudowany klient BitTorrent pracujący w tle pozwala na pobieranie plików z sieci.

Przeczytaj także:   „Księżycowy” zegarek sprzedany za 1,6 mln dolarów

Pojawienie się na rynku IcyBoxa MP3011HW ucieszy z pewnością osoby poszukujące bardzo dobrze wykonanego urządzenia, zapewniającego wysoki komfort użytkowania w niewygórowanej cenie. Specjalna konstrukcja wnętrza obudowy umożliwia skuteczne odprowadzanie ciepła z procesora i dysku twardego 3,5”, co pozwoliło na rezygnację w wentylatora i całkowite wyciszenie urządzenia. Rozwiązania takie były dotychczas dostępne tylko w odtwarzaczach obsługujących dyski 2,5”.

Cena detaliczna urządzenia w podstawowej wersji wynosi 459 zł. Na polskim rynku dostępne są również wersje z twardymi dyskami serii WD GP-AV o pojemnościach 1000GB, 1500GB oraz 2000 GB. Ceny zestawów wynoszą odpowiednio:  729, 809 oraz 939 złotych. Każdy z produktów objęty jest 24-miesięczną gwarancją. Do urządzenia można dokupić także kartę sieci bezprzewodowej w cenie 70 zł.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...