06/11/2012

Intel SSD DC S3700 – seria dysków SSD nowej generacji do centrów danych

Firma Intel Corporation zapowiedziała dziś serię SSD nowej generacji przeznaczoną do centrów danych. Intel Solid-State Drive DC S3700 eliminuje „wąskie gardło” pamięci masowej i maksymalizuje wydajność procesorów wielordzeniowych. Dyski Intel SSD DC S3700 oferują wysoką, stałą wydajność i niskie opóźnienia, a także ścisłą ochronę danych i wysoką wytrzymałość, aby pomóc personelowi IT w obsłudze najbardziej wymagających aplikacji we współczesnych centrach danych.

Kluczem do wysokiej, stałej wydajności dysku Intel SSD DC S3700 jest ścisły rozkład liczby operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS) przy niskich maksymalnych opóźnieniach. Dysk zapewnia wydajność do 75 000 IOPS przy swobodnym odczycie i do 36 000 IOPS przy swobodnym zapisie bloków 4 KB. Typowe opóźnienie zapisu sekwencyjnego wynosi 65 mikrosekund, a dzięki wysokiemu wskaźnikowi QOS (Quality of Service) nieprzekraczającemu 500 mikrosekund przez 99,9 proc. czasu stacja Intel SSD DC S3700 gwarantuje krótki i stały czas reakcji.

Zwiększona wydajność pamięci masowej zapewnia większą przepustowość na użytek równoległych aplikacji wielowątkowych, aby wielordzeniowe procesory działały bardziej aktywnie. Ogranicza to wahania czasu reakcji, jakich doświadczają użytkownicy, co przekłada się na płynniejsze działanie systemu. Jeśli chodzi o specjalistów IT, którzy muszą również dbać o maksymalny stopień bezpieczeństwa, dysk Intel SSD DC S3700 oferuje kompleksową ochronę danych i obsługę 256-bitowego szyfrowania Advanced Encryption Standard (AES). Aby jeszcze bardziej zwiększyć niezawodność, Intel SSD DC S3700 zawiera dodatkową pamięć flash, która zapewnia redundancję i minimalizuje ryzyko utraty danych.

Dysk jest wyposażony w technologię Intel High Endurance (HET), która zapewnia wytrzymałość charakterystyczną dla technologii Single-Level Cell (SLC) pomimo zastosowania bardziej ekonomicznej technologii Multi-Level Cell (MLC). Łącząc techniki zarządzania pamięcią NAND z ulepszonymi strukturami krzemowymi, HET sprawia, że dyski Intel SSD DC S37000 pozwalają na 10 pełnych cykli zapisu dziennie w ciągu 5-letniego okresu eksploatacji. Odpowiada to zapisaniu ponad 186 lat wideo HD w całym okresie eksploatacji najbardziej pojemnego modelu 800 GB.

Ponadto nowe dyski SSD zmniejszają ogólny pobór mocy. Intel SSD DC 3700 ogranicza typowe zużycie energii do 6 watów w trybie aktywnym i 650 miliwatów w trybie bezczynności, zmniejszając emisję ciepła, a w rezultacie koszty energii i chłodzenia.

Przeczytaj także:   Epson: 3 zaawansowane projektory Full HD 3D dla kinomanów

Intel SSD DC S3700 to dysk z interfejsem SATA o przepustowości 6 gigabitów na sekundę (Gb/s). Szybkość transmisji danych osiąga 500 megabajtów na sekundę (MB/s) podczas odczytu i 460 MB/s podczas zapisu. Dysk zapewnia nawet 2-krotnie większą wydajność odczytu i 15-krotnie większą wydajność zapisu w porównaniu z modelem poprzedniej generacji, Intel SSD 710. Centra danych mogą już otrzymać próbki produktu, aby rozpocząć testy jakości i kompatybilności. Produkt ma być ogólnie dostępny pod koniec roku, a masowa produkcja rozpocznie się w pierwszym kwartale 2013 r.

Produkt jest dostępny w obudowie 2,5-calowej we wszystkich pojemnościach — 100, 200, 400 i 800 gigabajtów (GB) — oraz w obudowie 1,8-calowej w pojemnościach 200 i 400 GB. Zalecane ceny (MSRP) 2,5-calowej stacji Intel SSD DC S3700 są następujące: 235 dol. za pojemność 100 GB,  470 dol. za 200 GB, 940 dol. za 400 GB i 1880 dol. za 800 GB w partiach po 1000 sztuk. Ceny MSRP stacji 1,5-calowej to 495 dol. za pojemność 200 GB i 965 dol. za 400 GB. Cena obejmuje 5-letnią ograniczoną gwarancję.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...