25/09/2009

Inteligentna telewizja na twoim Maku

Firma iSource podpisała umowę dystrybucyjną z firmą Elgato, producentem tunerów telewizyjnych oraz kart do konwertowania sygnałów analogowych (audio i video) na nowoczesne formaty, czytelne dla komputerów oraz oprogramowania TV. Dzięki uzupełnieniu oferty iSource o innowacyjną EyeTV, można zmienić komputer Apple w najwyższej jakości telewizję, z możliwością nagrywania programów.

Elgato jest producentem wielokrotnie nagradzanego na świecie oprogramowania TV i szerokiej gamy tunerów umożliwiających oglądanie, nagrywanie oraz edytowanie programów TV w jakości HD. Jednym z najbardziej efektownych produktów firmy jest EyeTV Hybrid, będący wszechstronnym tunerem telewizyjnym do odbioru bezpłatnej cyfrowej telewizji naziemnej, telewizji kablowej, oraz telewizji analogowej, zarówno naziemnej jak i kablowej. Software Elgato jest ponadto kompatybilny z komputerami firmy Apple, a także iPodem, iPhone’m czy Apple TV. Elgato oferuje również światowej klasy produkty typu video H.264. Za pomocą Turbo.264 HD – H.264 Encoder na Maku możliwa staje się konwersja video HD do uniwersalnego formatu H.264, który bez problemu odtworzy się na iPodzie, mobilnym telefonie Apple, aplikacji Apple TV, konsolach do gier, w internecie czy w niektórych telefonach typu smartphone.

eyeTV

– Dzięki nowatorskiej EyeTV, każdy użytkownik komputera Mac może go zmienić w doskonałej jakości telewizję, wyposażoną w nagrywarkę Digital Video Recorder (DVR), dzięki  której na swoim komputerze w każdej chwili będzie mógł odtworzyć swój ulubiony program telewizyjny – mówi Paweł Martyniuk, Product Manager iSource S.A.

Eye TV

Firma Elgato oferuje także innowacyjne rozwiązanie – EyeTV Sat, czyli telewizję satelitarną w jakości HD, dostępną na Eye TVkomputerach Apple. Wystarczy, że posiadasz odpowiednią antenę, żeby oglądać, nagrywać, edytować i korzystać z wielu innych funkcji wysokiej jakości telewizji kompatybilnej z twoim Makiem.

EyeTV Sat składa się z tunera TV podłączanego za pomocą portu USB 2.0., który zapewnia wyjątkową jakość obrazu i dźwięku, dzięki możliwości odbioru satelitarnej telewizji DVB-S i DVB-S2.

www.isource.pl