Telewizja już na dobre zagościła w naszych domach i trudno jest sobie wyobrazić bez niej życia. Jeszcze niedawno oferta kanałów nie zachwycała pod względem różnorodności, ale w obecnych czasach każdy użytkownik ma do wyboru kilkaset różnych stacji telewizyjnych, na których może oglądać swoje ulubione programy. W ten sposób wybór odpowiedniej oferty niejako definiuje w jaki sposób lubimy spędzać swój wolny czas po szkole, pracy lub innych obowiązkach.
Dlatego ważne jest, aby nie dokonywać wyboru dostawcy telewizyjnego pochopnie, ponieważ gama ofert na polskim rynku jest dosyć szeroka, a większość operatorów wiąże się ze swoim klientem długoterminowymi umowami (12 lub 24 miesiące).
W jaki sposób dokonać dobrego wyboru operatora telewizji satelitarnej?
Jedną z podstawowych kwestii jakie należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu jest sprawdzenie, czy w naszej lokalizacji dany operator świadczy swoje usługi i jakiej są one jakości. Po drugie trzeba też się zastanowić jaki pakiet telewizyjny nas interesuje – jakiego typu kanały chcemy oglądać.
Dlatego lepiej określić jakiego typu programy nas interesują np. fan piłki nożnej wybierze ofertę, gdzie udostępnionych będzie kilka kanałów z meczami swojej ulubionej ligi; wielbiciel przyrody analogicznie będzie chciał programy poświęcone tej tematyce, itd.
W związku z tym dobrze jeśli operator będzie elastyczny w swojej ofercie. Oznacza to czy w dowolnym momencie będziemy mogli zmienić liczbę bądź tematykę udostępnianych kanałów chociażby w przypadku pojawienia się nowego członka rodziny, dla którego chcielibyśmy parę kanałów z bajkami.
Zdarza się także, że oprócz telewizji w cenie pakietu otrzymujemy dostęp do serwisów VOD takich jak HBO GO czy Netflix. Jest to bardzo przydatne udogodnienie, ponieważ “na życzenie” mamy dostęp do swoich ulubionych filmów.
Jeszcze jednym ważnym elementem, który warto brać pod uwagę przy szukaniu dobrej oferty jest długość umowy. Nie można się wiązać z danym operatorem na bardzo długi czas, ponieważ technologia telewizji satelitarnej cały czas się rozwija, a co za tym idzie ciągle powstają nowe udogodnienia i poszerza się dostępność kanałów na terenie naszego kraju.
Warto również rozważyć pakiety. Najpopularniejszymi z nich są połączone usługi telewizji oraz internetu – https://finansepersonalne.pl/telewizja-i-internet/
Ile kosztuje telewizja satelitarna?
Ceny pakietów telewizyjnych oferowanych przez operatorów są bardzo różne. Wszystko zależy od ilości kanałów jakie chcemy posiadać. Oczywiście im większa ich liczba tym końcowa cena będzie wyższa.
Dlatego warto się dobrze zastanowić jaką tematykę kanałów chcemy posiadać w naszym domu – inaczej mówiąc co będziemy oglądać, aby nie płacić za coś co będzie nie używane. Często też możemy spotkać różnego typu promocje obniżające cenę pakietu na określony czas lub przy zakupie np. oferty z Internetem.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać taką opcję po uprzednim sprawdzeniu, czy w lokalizacji, gdzie mają być świadczone usługi jakość Internetu będzie nas zadowalała. Dobrą wskazówką jest spisanie jaka dokładnie tematyka kanałów nas interesuje i na tej podstawie znaleźć odpowiedni pakiet.
Gdzie mogę zakupić usługę?
Opcji zawarcia umowy jest kilka. Najbardziej popularną jest udanie się salonu operatora i tam po dokonaniu weryfikacji oferty gotowa będzie dla nas umowa oraz potrzebny sprzęt, który zostanie zamontowany w naszym domu. Inną opcją jest możliwość zamówienia oferty na tzw. odległość czyli przez telefon czy Internet.
Która opcja będzie najkorzystniejsza?
Wbrew pozorom wizyta w salonie wcale nie jest najtańszą opcją zawarcia umowy. Wielu z nas lubi bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, ponieważ uważa, że otrzyma wszelkie niezbędne informacje od niego.
Jest to myślenie nie do końca poprawne, gdyż zamawiając usługę na odległość również mamy dostęp do wszystkich dokumentów, które możemy spokojnie przeczytać i z nich dowiedzieć się wszystko co nas interesuje.
Ponadto zawieranie umowy przez Internet, która zostaje wysyłana do nas kurierem często jest o wiele niższa ze względu na zniżki i bonusy z racji zamówienia online.
Dodatkowo skusić nas może prawo do ewentualnego odstąpienia od umowy zawieranej na odległość w przypadku mało satysfakcjonującego działania usługi. Czas, w którym możemy zerwać umowę zawieraną online bez konsekwencji wynosi 14 dni od momentu jej podpisania.
Autor: Łukasz Kopeć
Autor/Redaktor publikacji
Ostatnie publikacje
Polecamy15/04/2025Symulator Sejmu – tutaj można poczuć się jak poseł
Art. Sponsorowany15/04/2025Jakie rozwiązania i systemy mogą poprawić wyniki zakładu produkcyjnego?
ChatGPT10/04/2025Prywatność danych coraz większym wyzwaniem w dobie sztucznej inteligencji
ChatGPT10/04/202566% firm w Europie obawia się cyberataków z wykorzystaniem AI