20/07/2009

Karta sieciowa USB WN111 – stały i stabilny dostęp do Internetu

W obecnych czasach Internet jest nie tylko podstawowym narzędziem pracy. Swoim użytkownikom umożliwia przede wszystkim budowanie i utrzymywanie relacji międzyludzkich, a także służy szeroko rozumianej rozrywce. Pełny dostęp do sieci z maksymalnym wykorzystaniem sygnału WiFi zapewni karta sieciowa WN111, którą za pośrednictwem portu USB można podpiąć zarówno do komputera stacjonarnego, jak i przenośnego.

Większość dostępnych obecnie na rynku komputerów przenośnych posiada wbudowaną bezprzewodową kartę sieciową, która pozwala na komunikację z Internetem. Często niestety sygnał ten jest zbyt słaby, żeby móc efektywnie czerpać z zasobów sieciowych, nie mówiąc o udostępnianiu lub pobieraniu plików czy strumienia multimediów. Problem łączności bezprzewodowej dotyczy również komputerów stacjonarnych, które, jeśli już są wyposażone w kartę WiFi, to o bardzo słabych parametrach i sile sygnału.

wn111

Problem ten rozwiązuje karta WiFi WN111 firmy NETGEAR. Mały rozmiar i łączność za pośrednictwem portu USB powoduje, że jest to urządzenie bardzo uniwersalne. Podpięcie oraz instalacja oprogramowania do karty powoduje automatyczną aktualizację komputera do najwyższego standardu WiFi Wireless-N. WN111 może być stosowane jako karta sieciowa do komputerów, które nie są w nią wyposażone, jak i równolegle z inną, na przykład wbudowaną kartą w notebookach, w celu wzmocnienia sygnału.

Połączenie za pośrednictwem WN111 jest zabezpieczone systemem Wi-Fi Protected Access (WPA2-PSK, WPA-PSK), jest zgodne ze standardem WPS (WiFi Protected Setup). Urządzenie posiada dwuletnią gwarancję producenta.