30/10/2009

Lenovo wprowadza ekologiczne monitory ThinkVision

Firma Lenovo zaprezentowała pięć nowych monitorów ThinkVision o ekologicznej konstrukcji i działaniu, zapewniających jednocześnie niezrównane wrażenia wizualne. Nowa seria obejmuje sztandarowy monitor Lenovo ThinkVision L2251x Wide — najbardziej proekologiczny monitor z oferty Lenovo, wykonany z tworzyw z odzysku, zużywający mało energii i — jako pierwszy monitor komputerowy — wyróżniony certyfikatem TCO Certified Edge.

Jako najbardziej ekologiczne monitory Lenovo w historii nowe modele ThinkVision L1711p, L1951p Wide, L2250p Wide, L2251p Wide i L2251x Wide stanowią efekt dążeń firmy do produkcji urządzeń przyjaznych środowisku pod hasłem „Reduce. Reuse. Recycle.” (Redukcja. Ponowne wykorzystanie. Recykling.). Wszystkie te nowe monitory mają certyfikaty TCO Certified i EPEAT Gold Rated1 i są o 50% bardziej energowydajne od poprzednich modeli, przewyższając kryteria Energy Star 5.0.2

L1951pW

„Ustanawiając wysokie standardy ekologicznej odpowiedzialności i użyteczności w odniesieniu do monitorów komputerowych, TCO Certified Edge pomaga skłaniać producentów do wytwarzania, a konsumentów do używania technologii bardziej przyjaznych środowisku” — powiedział Tom Shell, wiceprezes działu Visuals Business Unit firmy Lenovo. „Produkty z certyfikatem TCO Certified Edge, takie jak monitor ThinkVision L2251x Wide, to przykład na to, jak projektowanie pod kątem oszczędności energii i materiałów pomaga środowisku i budżetom klientów”.

L1951pW T400s

Jako pierwszy monitor z certyfikatem TCO Certified Edge ThinkVision L2251x Wide spełnia najsurowsze kryteria ergonomiczne, bezpieczeństwa i ekologiczne. Podczas pracy zużywa on na przykład zaledwie 21 watów, czyli znacznie mniej niż średni pobór mocy monitorów tej klasy3 wynoszący 49 watów. ThinkVision L2251x Wide ma czujnik światła i zbliżeniowy, który umożliwia większą oszczędność energii w połączeniu z niskonapięciowym wyświetlaczem z białych diod LED we wszystkich nowych modelach. Gdyby branża producentów monitorów standardowo stosowała technologię białych diod LED, do roku 20134 można by uniknąć emisji niemal 30 milionów ton CO2. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej energii, czujniki zbliżeniowe w monitorze L2251x Wide wyłączają ekran, kiedy użytkownik od niego odejdzie, co pomaga zredukować zużycie energii o dodatkowe 10% rocznie.5 W monitorze ThinkVision L2251x Wide zmniejszono wykorzystanie materiałów szkodliwych dla środowiska, stosując panel bezrtęciowy oraz komponenty o niskiej zawartości halogenków.6 W przypadku niektórych modeli7 firma Lenovo zmniejszyła także zużycie materiałów opakowaniowych do 44%.

Przeczytaj także:   Kolorowa lekkość: MSI PR211 YA Edition

L2250pW +soundbar

Monitor L2251x Wide jest w 65% zbudowany z tworzyw z recyklingu, bez żadnych nowych tworzyw w ramie montażowej. Dzięki temu monitor ten ma największą ilość tworzyw z recyklingu wśród monitorów w rejestrze EPEAT9. Monitor ten jest sprzedawany w opakowaniu w 90% wykonanym z materiałów z odzysku, a ponadto po raz pierwszy Lenovo dodaje do monitora torbę ochronną wielokrotnego użytku, aby bardziej zredukować wykorzystanie tworzyw sztucznych.

L2251xW

Lenovo oferuje różne możliwości recyklingu komputerów. Lenovo oferuje także klientom biznesowym usługi Asset Recovery obejmujące odbiór komputerów, niszczenie danych, renowację i recykling. Dodatkowe usługi Asset Recovery to inwentaryzacja, wycena, dezinstalacja na miejscu i szyfrowanie danych.

TCO_PG-1Nowe monitory szybko wyświetlają jasne obrazy przy rozdzielczości ekranu 1680×1050, współczynniku kontrastu 1000:1 oraz 5 milisekundach czasu reakcji. Dzięki złączu DisplayPort (w niektórych modelach9) użytkownicy mogą łatwo podłączyć monitor do notebooka i komputera stacjonarnego. ThinkVision 2551x Wide ma wbudowaną kamerę internetową do wideokonferencji oraz maksymalnie cztery porty high-speed USB, co zwiększa jego uniwersalność i możliwości konfiguracji.
Monitory Lenovo ThinkVision L1711p Wide, L1951p Wide i L2250p Wide będą dostępne od listopada w cenach odpowiednio 489 PLN, 539 PLN i 699 PLN, a monitory ThinkVision L2251p Wide, L2251x Wide będą dostępne od grudnia w cenach odpowiednio 729 PLN i 879 PLN.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...