14/05/2009

Lenovo wprowadza nowe modele notebooków:IdeaPad Y550 i IdeaPad Y650 oraz Lenovo G530

Firma Lenovo wprowadza do oferty produktowej w Polsce nowe modele notebooków z serii IdeaPad – IdeaPad Y550 i IdeaPad Y650 oraz całkiem nowy model Lenovo G530. Wszystkie trzy nowe modele poszerzają ofertę laptopów firmy skierowaną do użytkowników indywidualnych.

Nowe modele Lenovo z serii IdeaPad, cieszącej się w Polsce dużym powiedzeniem, są jeszcze lżejsze, wydajniejsze i nowocześniejsze. Zastosowane w laptopach zaawansowane technologie zapewnią użytkownikom domową rozrywkę wysokiej jakości, w tym możliwość odtwarzania płyt Blue-Ray oraz oglądania filmów w jakości HD. Wygląd nowych notebooków Lenovo IdeaPad różni się od ich poprzedników – tym razem stylowe wzornictwo wybranych modeli zostało podkreślone białym kolorem wnętrza oraz delikatnym wzorem plastra miodu zdobiącym ich pokrywy. Korzystając z notebooka IdeaPad Y650 użytkownicy mogą być pewni, iż nie pozostawią na jego pokrywie śladów palców, ponieważ jest ona matowa.

Oprócz zastosowanych już wcześniej funkcjonalnych rozwiązań, takich jak system rozpoznawania twarzy VeriFace oraz system przywracania systemu OneKey Rescue System, w najnowszych modelach z serii IdeaPad zastosowano również:

•    Lenovo OneKey Theater – przycisk, który zapewnia natychmiastowe uruchomienie systemu dźwięku przestrzennego Dolby Home Theather, dzięki któremu użytkownik w pełni może wykorzystać system głośników, łącznie z systemem Dolby Surround z subwooferem.

•    Lenovo Desktop Navigator – pozwala przełączać się pomiędzy aplikacjami za pomocą jednego przycisku

•    Multitouch Trackpad – wyjątkowy pad, dzięki któremu można powiększyć zdjęcia używając do tego jedynie dwóch palców.

IdeaPad Y650:

lenovo-ideapad-y650_01

Model ten jest przeznaczony dla użytkowników oczekujących wysokiej jakości obrazu i dźwięku oraz mobilności. lenovo-ideapad-y650_0216-calowa matryca o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, podświetlana diodami LED, zapewni użytkownikom wysoki komfort pracy i dużą przyjemność oglądania filmów w jakości HD. Ekran w proporcjach 16:9 pozwala również na wydajniejszą i wygodniejszą pracę z wieloma aplikacjami biurowymi.

IdeaPad Y650 został wyposażony w głośniki firmy JBL, które zapewnią wysoką jakość dźwięku wymagającym użytkownikom. Notebook, pomimo dużej matrycy, jest bardzo lekki – waży zaledwie 2,5 kg. Laptop został wyposażony w procesor Intel Core 2 duo (P8600), kartę graficzną NVidia GeForce G105M 256 MB DDR3, dysk o pojemności 500 GB i pamięć RAM DDR3 4 GB rozszerzalną nawet do 8 GB. Oprócz standardowych portów łączności właściciel notebooka będzie mógł także korzystać z wejścia HDMI oraz D-Sub.

Przeczytaj także:   Prawie 7,5 mln Polaków przegląda strony WWW promujące zdrowy styl życia

IdeaPad Y550:

y550_03

Notebook o klasycznej matrycy 15,6 cala i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, podświetlonej diodami LED, jest y550_05odpowiedzią na potrzeby osób, które szukają silnego, wydajnego laptopa do codziennego, domowego użytku. Wstępne testy przeprowadzone na IdeaPad Y550 wypadły bardzo pomyślnie. Szczególnie wysoko zostały ocenione wydajność karty graficznej i możliwości multimedialne. Ekran o proporcjach 16:9, pomimo iż mniejszy niż w modelu Y650, pozwala na efektywną pracę oraz możliwość oglądania filmów w jakości HD.

Notebook wyposażony jest w procesor Intel Core 2 duo, kartę graficzną NVidia GeForce GT 130M/512M DDR3, dysk o pojemności od 320 GB oraz pamięć RAM DDR3 4GB. Komputer jest wyposażony w wyjście HDMI oraz kamerę internetową 1.3 MP.

Lenovo G530:

g530_04

Model ten skierowany jest do wszystkich użytkowników, którzy poszukują wydajnego urządzenia w przystępnej cenie. Konfiguracja Lenovo G530 wystarczy, aby płynnie surfować po Internecie, przygotowywać dokumenty czy korzystać z komunikatorów. Notebook został wyposażony w 15,4-calowy błyszczącą matrycę, procesor Intel Dual-Core (T4200), 320 GB dysk twardy, pamięć RAM DDR3 3GB oraz zintegrowaną kartę graficzną Intela Graphics X4500.

Notebooki Lenovo IdeaPad Y650 oraz Lenovo G530 są już dostępne w sprzedaży u Partnerów Biznesowych Lenovo w następujących cenach: Lenovo IdeaPad Y650 od 4999 zł brutto, Lenovo G530 od 2399 zł brutto. Notebook Lenovo IdeaPad Y550 będzie dostępny w sprzedaży od 15 maja 2009 r. w cenie od 3399 zł brutto.

www.lenovo.pl

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...

Psy pokochały… Uber Pets

Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami. Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich […]

Udostępnij ten artykuł...

Czy stacje bazowe sieci komórkowych mają wpływ na ceny nieruchomości?

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych. W erze transformacji cyfrowej niezakłócony zasięg stanowi podstawę funkcjonowania społecznego, a budowa stacji bazowych jest uznawana za inwestycje celu publicznego. Choć ich obecność lokalnie nadal wzbudza wiele kontrowersji, naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprzeczają utartemu stereotypowi, jakoby stacje bazowe wpływały […]

Udostępnij ten artykuł...