LG G Flex2 – pięknie zakrzywiony i prawie doskonały

Wcześniejsza wersja G Flex uzyskała wiele pozytywnych recenzji, w których doceniono innowacyjne wzornictwo i nieszablonowe rozwiązania. Po upływie roku firma wprowadza model G Flex2, który ze względu na udoskonalony design, większą wydajność oraz lepszy komfort użytkowania, pod każdym względem przewyższa swojego poprzednika.

Pierwsza wersja G Flex zadziwiała krzywizną o promieniu 700 mm, natomiast podczas prac nad jego drugą wersją, firma LG poszła krok dalej. Promienie krzywizny przednich, tylnych oraz bocznych krawędzi nowego smartfona wynoszą od 400 do 700 mm. Zastosowanie takiego rozwiązania nadało mu jeszcze bardziej eleganckiego i dynamicznego wyglądu.

Zakrzywione linie G Flex2 są ważne nie tylko dla samej estetyki urządzenia. Jego ergonomiczny kształt sprawia, że mikrofon znajduje się bliżej twarzy i ust niż w tradycyjnych smartfonach. Dzięki temu wzrasta jakość rozmowy, głos jest lepiej rejestrowany, a do rozmówcy dociera mniej szumów z otoczenia.

Ekran smartfona ma przekątną 5,5 cala, mniejszą niż w poprzednim modelu ale dzięki temu jest lepiej dopasowany do pola widzenia użytkownika, a urządzenie pewniej leży w dłoni. Dodatkowo, promień krzywizny ekranu wynoszący 700 mm zapewnia doskonałe wrażenia wzrokowe niezależnie od sposobu trzymania telefonu, natomiast większa krzywizna tylnej ścianki, o promieniu 650 mm, sprawia, że urządzenie łatwiej mieści się w kieszeni.

Rozdzielczość wyświetlacza została zwiększona do 1080p Full HD, dzięki czemu wszystkie detale interfejsu użytkownika są żywe i wyraźne. Wyświetlacz P-OLED, dzięki któremu smartfon G Flex2 posiada swój wyjątkowy kształt oraz wytrzymałość, cechuje się większą precyzją odwzorowania obrazu.

Funkcja szybkiego ładowania, dzięki której wbudowaną baterię (jedyną na świecie zakrzywioną baterię do smartfona) o pojemności 3000 mAh, można naładować do połowy (50%) w zaledwie 40 minut.

LG G Flex2 - pięknie zakrzywiony i prawie doskonały

NAJNOWOCZEŚNIEJSZE TECHNOLOGIE

G Felx2 jest pierwszym smartfonem, w którego oficjalnej specyfikacji znajdziemy 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon™ 810 — najszybszy z dostępnych procesorów do urządzeń mobilnych, zoptymalizowany do pracy z systemem Android 5.0. Dzięki temu urządzenie wyróżnia się ogromną wydajnością, zarówno przy odtwarzaniu multimediów, jak i przy pracy wielozadaniowej. Ponadto, dzięki zastosowaniu specjalnej technologii obróbki chemicznej wytrzymałość szklanego panelu G Felx2 została zwiększona o około 20%.

Udoskonalenia obejmują także samonaprawiającą się tylną ściankę, która znacznie szybciej regeneruje rysy powstające podczas codziennego użytkowania, co sprawia, że smartfon wygląda jak nowy przez dłuższy czas. W porównaniu z poprzednim modelem, czas regeneracji obudowy w temperaturze pokojowej skrócił się z około trzech minut do zaledwie dziesięciu sekund.

Inną innowacją jest aparat z szybkim, laserowym autofokusem, zastosowany po raz pierwszy w flagowym modelu LG G3. Dzięki temu smartfon G Flex2 może precyzyjnie ustawić ostrość, nawet przy słabym oświetleniu, ponieważ mierzy odległość od fotografowanego obiektu wysyłając wiązkę promieni lasera. Laserowe ustawianie ostrości w połączeniu ze sprawdzoną w praktyce optyczną stabilizacją obrazu OIS+ oraz dwiema lampami LED sprawia, że pod względem jakości zdjęć smartfon G Felx2 może konkurować z większością kompaktowych aparatów cyfrowych.

(RED/LG)

Autor/Redaktor publikacji

Marcin Majerek
Marcin Majerek