12/11/2015

LG Watch Urbane 2 – smartwatch, który nie potrzebuje telefonu do dzwonienia

Według zapowiedzi LG, koncern już wkrótce wypuści drugą edycję swojego smartwatcha czyli LG Watch Urbane 2, który będzie wyposażony m.in. we własny modem LTE. Oznacza to, że smartwatch umożliwi dzwonienie i prowadzenie rozmów telefonicznych bez konieczności posiadania telefonu komórkowego. Jak twierdzą dziennikarze brytyjskiego wydania magazynu T3, nowy smartwatch może trafić do sprzedaży na wyspach jeszcze w grudniu. Biorąc pod uwagę szał świątecznych prezentów, jest to idealny moment. Kiedy LG Watch Urbane będzie w Polsce, jeszcze nie wiadomo.

To spora zmiana w ogólnym trendzie tzw. inteligentnych zegarków, bo do tej pory większość z nich jeżeli miała możliwość prowadzenia rozmów, to wymagała obecności telefonu w pobliżu (komunikacja nawiązywana była przez bluetooth lub wi-fi). Według ekspertów, ale też zwykłych użytkowników, ów brak samodzielności smartwatchy był jedną z największych barier w ich rozwoju.

LG Watch Urbane 2

Nowy LG Watch Urbane 2 będzie miał ekran o przekątnej 1,38″, a napędzać go będzie procesor Qualcomm Snapdragon 400. Całością pracy będzie zarządzać ma system Android Wear. Według producenta zegarek może całkowicie zastąpić telefon, choć to raczej niemożliwe. Przynajmniej na razie, bo nasze smartfony już dawno przestały pełnić tylko i wyłącznie funkcje telefonu, a nowy LG na pewno ich nie zapewni. Niemniej jednak możliwość samodzielnego dzwonienia to krok, na który wiele osób czekało.

LG Watch Urbane 2, smartwatch wyglądający jak klasyczny zegarek

LG Watch Urbane 2nd sampes

Design koreańskiej firmy jest dość zachowawczy i stonowany, ale LG już w poprzednich wydaniach pokazało, że zależy im na upodobnieniu swoich urządzeń do klasycznych zegarków. A opisywany już przez nas LG Watch Urbane Luxe jest tego najlepszym dowodem.

 

(A.K.)